Meble skórzane

Obicia mebli wypoczynkowych i tych użytkowych wykonane mogą być z różnorodnych materiałów. Do najtrwalszych zaliczana jest oczywiście skóra, tak więc jeśli klientowi zależy na wysokiej trwałości mebli które kupuje to właśnie na takie meble powinien zwrócić swoją uwagę w pierwszej kolejności. Do wyboru mamy zarówno naturalną jak i syntetyczną skórę określaną mianem Eko skóry. Podstawową różnicą jest cena obu tych materiałów, skóra syntetyczna jest o wiele tańsza od naturalnej. Przy czym wiele jej parametrów jest w porównaniu do skóry naturalnej bardzo podobnych, pomijając oczywiście zdecydowanie mniejszy prestiż, który dają meble wykonane z takich materiałów.

Skóra syntetyczna

Jeśli klientowi zależy nie tyle na wyglądzie i prestiżu mebli co na ich praktyczności, funkcjonalności oraz wytrzymałości można jak najbardziej postawić właśnie na meble skórzane wykonane ze skóry syntetycznej. Przemawiać mogą za tym także inne czynniki, ale w obu przypadkach klienci kupują meble posiadające wyjątkowo trwałe obicia. Takie meble jak wiadomo kupuje się w zasadzie na lata. W obu przypadkach pod dłuższym użytkowaniu pojawiać mogą się ślady wytarcia, ale w żadnym razie nie powinny pojawić się pęknięcia czy innego rodzaju uszkodzenia trwale utrudniające korzystanie z mebli skórzanych. Przy regularnym czyszczeniu mebli skórzanych oraz ich odpowiedniej pielęgnacji można nieco zmniejszyć ryzyko pojawienia się takich śladów wytarcia na skórzanych obiciach mebli. Dodajmy, że zarówno skóra ekologiczna wykonana z tworzyw syntetycznych jak i skóra naturalna wymagać będą odpowiedniego pielęgnowania.

Pielęgnacja mebli skórzanych

Unikać należy także wystawiania, w szczególności mebli wykonanych z naturalnej skóry na długoterminowe działanie promieni słonecznych które z wielu powodów są dla naturalnej skóry wyjątkowo szkodliwe, podobnie może być także w przypadku skóry syntetycznej. Dotyczy to każdego rodzaju mebli, także tych gdzie powierzchnia obić może być stosunkowo niewielka. Inne materiały rzadko kiedy dorównują skórze wytrzymałością w jakimkolwiek stopniu, ale podczas zakupów można zwrócić uwagę czy w sklepie nie znajdziemy nieco tańszych odpowiedników mebli skórzanych, które chcemy zakupić.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz