Mleko dla niemowląt. Jakie wybrać

Mleko dla niemowląt. Jakie wybrać

Modyfikowane mleko dla niemowląt jest coraz popularniejszym wyborem wśród młodych matek. Wiele z nich staję jednak przed dylematem, jaki rodzaj mleka wybrać. Nie istnieje bowiem jedna, idealna mieszanka dla każdego dziecka.

Mleko dla niemowląt to podstawa ich wyżywienia. Musi spełniać wiele wymagań w zakresie dostarczenia odpowiednich składników odżywczych i nie powodować problemów związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Powinno być też smaczne dla dziecka. Każdy rodzaj mieszanki, sprzedawanej w aptekach ma nieco inny skład i przeznaczone jest dla dzieci w różnym wieku lub mające specyficzne potrzeby. Rozglądając się po aptece, szybko zorientujemy się, że każda mieszanka oznaczona jest odpowiednim numerem. Ich znaczenie jest bardzo oczywiste. Im niższa liczba, tym mieszanka przeznaczona jest dla młodszych dzieci.

Jedynka to mleko, które dedykowane jest dla niemowląt do szóstego miesiąca życia

Jego skład uwzględnia fakt, że dziecko w tym wieku ma jeszcze niewykształcony w pełni układ pokarmowy. Jest ono zatem niezwykle delikatne i łatwostrawne. Dla nieco starszych dzieci do roku przeznaczone jest mleko z numerem dwa. Jego cechą charakterystyczną jest większa zawartość żelaza. Jego obecność ma wspomóc dziecko w pierwszych etapach poruszania się. Dla dzieci do dwóch lat przeznaczono mieszankę z numerem 3, a dla tych rok starszych – cztery. Mleko z numerem pięć, wskazane jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Te produkty zostały już wzbogacone i znajdziemy tam takie składniki jak witaminy z grupy D czy kwasy tłuszczowe.

Jeśli nasze dziecko jest zdrowe, to wystarczy jedynie dobrać odpowiednią mieszankę do wieku dziecka i mamy kłopot z głowy

Problem pojawia się, kiedy na przykład nasz maluch cierpi z powodu alergii. W takim wypadku o wyborze mleka powinien zdecydowanie decydować lekarz. Istnieją już bowiem produkty, które potrafią złagodzić objawy alergii lub które można podawać bobasom zagrożonym alergią. W aptece znajdziemy je oznaczone symbolem HA. Można je podawać także tym niemowlakom, u których nie stwierdzono objawów alergii, ale których rodzice są alergikami.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz