Moda i styl – czyli jak i po co mamy wyglądać?

Moda i styl – czyli jak i po co mamy wyglądać?Każdy z nas pragnie wyglądać, jak najładniej. W tym celu dbamy o nasze włosy, zęby, zgrabną sylwetkę, młody i zdrowy wygląd twarzy. Jak również o naszą garderobę starając się, by była ona modna. Pragniemy ładnie wyglądać w zakupionych przez nas ubraniach.

Podążanie za modą

Wielu z nas śledzi trendy w modzie i stara się podążać za jej zmianami. Bo moda ma to do siebie, że nieustannie się zmienia. Na modne ubrania mogą pozwolić sobie głównie ludzie zamożni, gdyż moda jest droga. Bardzo często się zdarza, że zakupując jakąś cześć garderoby nie płacimy w zasadzie za materiał, lecz za to, że jest to modny ciuch. Za modą najczęściej podążają ludzie młodzi, jak i osoby w średnim wieku. Oczywiście moda jest dla wszystkich i w każdym wieku można posiadać ubrania, które są trendy.

Ubiór dobrany do wieku

Lecz tu trzeba zaznaczyć, że nie w każdym wieku pasują nam niektóre ubrania. To co pasuje osobie młodej niekoniecznie ładnie wygląda na osobie w podeszłym wieku. Przykładem może być bluzka z odkrytymi ramionami, czy spódniczka mini. Pięknie leżące na młodej osobie dostarczająca jej uroku i seksapilu źle wygląda na osobie w podeszłym wieku. Tak ubrana starsza kobieta wygląda śmiesznie, brzydko i nieestetycznie. Ponieważ widać dużo pomarszczonej i obwisłej skóry, która nie jest pozbawiona już starczych plam. Trudno przyjąć niektórym paniom to do wiadomości, że im kobieta starsza, tym powinna więcej zasłaniać niż odsłaniać. Niedobrze, że wiele kobiet w wieku podeszłym nie chce o tym pamiętać. Kobiety te mogą jak najbardziej nosić modne ubrania, lecz stosowne do ich wieku. Najbardziej wartościowym dla kobiety jest styl. Ta pani, która posiada swój styl będzie zawsze zadowolona ze swojego ubioru i wyglądu. Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze styl, który propaguje jest jej własnością, z czego może być dumna. Po drugie styl nigdy się nie zmienia i nie trzeba wydawać pieniędzy na modne ubrania. A po trzecie styl dodaje szyku. Osoba posiadająca własny styl wygląda ciekawie. Często jest inspiracją dla innych osób znanych i nieznanych dla niej.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz