Na jakie schody drewniane się zdecydować?

Na jakie schody drewniane się zdecydować?

Każdy z nas marzy o tym o posiadaniu własnego mieszkania, urządzonego zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Niestety częstym problemem są ograniczone możliwości finansowe. Wówczas należy rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami. Podobnie jest ze schodami, czyli niezwykle istotnym elementem wyposażenia naszych wnętrz. Bogactwo asortymentu sprawia, że mamy szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi ich konstrukcję i materiał, z którego zostały wykonane.

Dębowe schody drewniane są bardzo trwałe i niezwykle reprezentatywne, jednakże jest to jedna z najdroższych pozycji. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania z posiadania drewnianych chodów, gdyż produkowane są one także z innych gatunków drzew. Na które się więc zdecydować?

Wybieramy schody drewniane do swojego mieszkania

Drewno od lat króluje w naszych domach i mieszkaniach. Jest to uniwersalne rozwiązanie pasujące zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak również tych tradycyjnych. Schody mogą być wykonane w całości z drewna lub tylko częściowo. Mile widziane jest bowiem połączenie drewna ze szkłem czy też metalem, co nadaje wnętrzu charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Schody drewniane muszą być wykonane z twardego i wytrzymałego surowca. W związku z tym kierowanie się wyłącznie ceną podczas ich kupowania mija się z celem. Miękkie gatunki są mniej wytrzymałe i podatne na ścieranie, w związku z czym ich konstrukcja nie będzie solidna.

Jednym z najpopularniejszych gatunków drewna, który wykorzystuje się w Polsce do produkcji schodów i stylowych mebli jest dąb. Drewno dębowe łatwo się wygina i skleja, ciemnieje podczas użytkowania, ma wyraźnie widoczne słoje, wymaga regularnej impregnacji i niestety sporego nakładu finansowego.

Drewno bukowe

Buk również jest trwałym i wytrzymałym drewnem, które łatwo się formuje. Nie ma tutaj jednak widocznych słoi, gdyż struktura jest jednolita, a kolor drewna bukowego jest jasny. Schody bukowe są mniej odpornie na ścieranie, wymagają konserwacji i mają tendencje do pękania pod wpływem wilgoci. Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach i dostępne są w przystępnych cenach.

Dowiedz się więcej na: https://www.melagu.pl/schody/schody-drewniane/

Inną opcją są schody jesionowe, czyli wykonane z twardego i sprężystego drewna, które jest bardzo dekoracyjne. Ma ono nieregularny kolor, który ociepla wnętrze. Schody jesionowe wymagają lakierowania w celu zachowania właściwości drewna i uchronienia go przed niszczącym działaniem wilgoci.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz