Najlepsze domy na świecie

Co roku organizowany jest specjalny konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszego, pod różnymi względami domu jednorodzinnego na świecie. Chodzi o budynki wolnostojące, przeznaczone do celów mieszkaniowych. Ocenie podlega wiele istotnych kwestii, najważniejsza jest architektura oraz architektura wnętrza. Jak się okazuje, także w tym zakresie ceniona jest prostota połączona z pomysłowością, a sam projekt wnętrza , tak jak na przykład w tym roku przynieść może oczywiście zwycięstwo.

Dom Ekologiczny

Dom, który w tegorocznym konkursie uplasował się na pierwszym miejscu być może nie zachwyca z zewnątrz, można nawet pokusić się o stwierdzenie że jest to budynek dosyć brzydki, jego zaletą jest wykorzystanie do budowy ekologicznych materiałów, w tym niektórych pochodzących z recyklingu. Co jest takiego nadzwyczajnego w samym budynku iż zyskał on tak wysokie uznanie architektów na całym świecie? Mianowicie projekt jego wnętrza, który sprawia iż jest to niebanalna nieruchomość doskonale nadająca się do codziennego zamieszkania. Wnętrze charakteryzuje przede wszystkim prostota, w środku do absolutnego minimum ograniczono jakiekolwiek ściany działowe, tak więc pokoje jak i kuchnia stanowią tak naprawdę jedno duże pomieszczenie. W podobny sposób obecnie projektuje się wnętrza biurowe, ale jeśli chodzi o domy mieszkalne to jest to oczywiście rzadkością. Kolejną rzeczą która rzuca się w oczy jest duża liczba przyszkolnych powierzchni.

Oświetlenie i przestrzeń

Wiele okien sięga samego sufitu, co daje ogromną ilość światła dziennego wewnątrz, a z racji na położenie nieruchomości umożliwia także podziwianie krajobrazów bez konieczności wychodzenia z domu. Można spodziewać się, że te pomysłowe ale i proste zarazem rozwiązania w zakresie architektury wnętrz znajdą uznanie wśród projektantów na całym świecie, tak więc styl ten stać może się zdecydowanie bardziej popularny. Usuniecie zbędnych ścian działowych i zapewnienie tak dużych ilości światła dziennego sprawia że pomieszczenie wydaje się o wiele większe, w praktyce także zyskuje się wiele wolnej przestrzeni użyt

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz