Najlepsze sposoby na funkcjonalne oświetlenie schodów

Jesteś w trakcie projektowania swojego wymarzonego wnętrza? Masz już pomysł na salon, kuchnię… ale czy aranżacja schodów też została już przemyślana?

No właśnie, schody to bardzo często pomijana przestrzeń. A przecież o ich ostatecznym wyglądzie należy zadecydować już na etapie projektu instalacji elektrycznej. Wyobraź sobie, że po zamontowaniu schodów zaczynasz myśleć o ich oświetleniu, wybierasz lampki wpuszczane w ścianę i co dalej? Kucie ścian? Przerabianie instalacji? Z pewnością nic przyjemnego, a przecież wystarczy wcześniej przemyśleć to, jak ostatecznie mają wyglądać Twoje schody, szczególnie jeśli są one otwarte na salon i każdy będzie mógł się im przyjrzeć. Zastanawiasz się, dlaczego tak mocno zachęcamy do przemyślanego projektu schodów? Odpowiedz sobie na pytanie, jak często zmieniasz ich wygląd? W salonie wystarczy kilka nowych detali i kolorów, by aranżacja wyglądała zupełnie inaczej, w sypialni nowa narzuta czy zasłony i odświeżona przestrzeń jest gotowa.

Co jednak ze schodami?

Jak często zmieniamy ich wygląd? Obawiamy się, że nieczęsto, właśnie dlatego już przy pierwotnym projekcie warto je dobrze przemyśleć i zastanowić się nad ich ostateczną formą, a co za tym idzie nad ich praktycznym, funkcjonalnym, a przy tym eleganckim oświetleniem. Przy oświetleniu schodów bardzo często nie wystarczy jedna lampa wisząca czy plafon, tutaj należy zastanowić się nad bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami, takimi jak liniowe oświetlenie wpuszczane w stopnie schodów czy w poręcz lub punktowe oświetlenie w ścianie. Zapewniamy, że takie rozwiązania sprawdzają się doskonale podczas codziennego użytkowania, jednak należy o nich pomyśleć w miarę wcześnie. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz