Narzędzia do precyzyjnego cięcia płytek ceramicznych

Ceramiczne płytki chętnie wybierane są jako materiał wykończeniowy na ściany i podłogi w kuchniach oraz łazienkach. Nawet najdroższe i najpiękniejsze płytki mogą nie dać spodziewanego efektu, jeśli ich montaż będzie pozostawiał wiele do życzenia. Końcowy efekt zepsują brzydkie odpryski, które powstają na płytkach na skutek używanie nieodpowiednich narzędzi do ich cięcia.

Odpowiednie narzędzia to podstawa

Do obróbki glazury, która jest jednym z popularnych rodzajów płytek ceramicznych przeznaczone są specjalne narzędzia. Do tych podstawowych, które umożliwiają bardzo precyzyjne docięcie każdej płytki do potrzebnych wymiarów zalicza się przecinarki do glazury. Wbrew nazwie nie są one przeznaczone wyłącznie do cięcia glazury. Równie dobrze poradzą sobie z przycięciem terakoty, gresu czy klinkieru. Narzędzia te działają w bardzo różny sposób. W efekcie w sklepach dostępne są przecinarki ręczne i elektryczne. Bardzo ważnym elementem tych pierwszych jest koło tnące. Przecinarki te wyróżniają się nie tylko bardzo prostą budową. Są też bardzo proste w użyciu. Ich zaletą jest też to, że są one mobilne i nie muszą być podłączone do prądu. Sprawdzają się w sytuacji, gdy przecięcia wymaga mała ilość płytek. Przecinanie płytek przy pomocy ręcznej przecinarki do glazury to także mała ilość pyłu. To także jest ich atutem. Ręczne przecinarki nie sprawdzą się do cięcia płytek o dużych wymiarach. Wielkoformatowe płytki świetnie za to przytną przecinarki elektryczne.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/.

Różne rodzaje przecinarek elektrycznych

Przecinarki elektryczne można wykorzystać nie tylko do cięcia różnego rodzaju płytek ceramicznych, ale także szkła i kamienia naturalnego. Tarcza tnąca w tych przecinarkach poruszana jest przez silnik elektryczny. Przecinarki te mogą pracować tylko podłączone do energii elektrycznej. W zależności od typu przecinarkami tymi można ciąć metodą „na sucho” lub „na mokro”. Do cięcia tą pierwszą metodą służą przecinarki dolnowrzecionowe. Metodą „na mokro” pracuje się wykorzystując przecinarki górnowrzecionowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz