Narzędzie niezbędne na budowach

Ręcznych spalinowych lub elektrycznych przecinarek osoby, które nie mają nic wspólnego z budownictwem nie skojarzą z narzędziami używanymi przez ekipy budowlane do przycinania elementów wykonanych ze zwykłego czy zbrojonego betonu.

Co można ciąć?

Na rynku narzędzi i sprzętów budowlanych już od dłuższego czasu dostępne są specjalne przecinarki, które służą do ciecia twardych materiałów takich, jak: beton zwykły i zbrojony, asfalt, płyty chodnikowe, kostka brukowa. Korzystając z tych narzędzi można te wszystkie materiały precyzyjnie przyciąć do potrzebnych wymiarów. Na rynku dostępne są także przecinarki, którymi dodatkowo można przycinać również rury.

Jakie rodzaje przecinarek proponuje rynek?

W sprzedaży są bardzo różne rodzaje przecinarek. Są wśród nich ręczne przecinarki spalinowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Narzędzie te pracują wydajnie, są przy tym niezawodne. Producenci tych przecinarek wkładają wiele wysiłku w to, aby zapewnić osobom posługujących się nimi komfortową, a przede wszystkim bezpieczną pracę. Ręczne przecinarki przeznaczone do ciecia betonu dzielą się na trzy rodzaje. Są to przecinarki z silnikiem elektrycznym, spalinowym oraz przecinarki hydrauliczne. Urządzenia te różnią się między sobą przede wszystkim możliwościami wykorzystania. Przecinarki, które mają silnik spalinowy należą do urządzeń bardzo mobilnych. Sprawdzają się do prac w miejscach, w których z uwagi na bezpieczeństwo nie można korzystać z energii elektrycznej oraz w tych miejscach, w których nie ma przyłączy elektrycznych. Ten typ przecinarek wykorzystywany jest nie tylko przez pracowników firm budowlanych, ale także przez straż pożarną. Urządzenia te mają jedną wadę: emitują dużą ilość zanieczyszczeń. Jednak coraz więcej producentów stara się stosować rozwiązania konstrukcyjne, które mają na celu zmniejszenie ilości zużywanego paliwa i ograniczenie emisji spalin.

Przecinarki, które służą do przecinania betonu i innych twardych materiałów to narzędzia wykorzystywane nie tylko budowie budynków, ale także przy remontach i pracach rozbiórkowych.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz