Nastolatek – kostki nóg bez skarpetek

Nastolatek - kostki nóg bez skarpetekMamy okres zimowy, a na ulicach zaobserwować można u młodzieży, pewną bardzo często występującą cechę. Chodzi bardziej o pewną część ubioru, a raczej jej brak. Mam tu na myśli skarpetki.

Zimno, ale modnie

Codziennie spotkać można zziębniętych często, ale dumnie kroczących nastolatków z odkrytymi ostkami, pomimo temperatury oscylującej gdzieś w pobliżu 0 stopni. Zapytany młody człowiek, o powód noszenia odkrytych kostek u nóg, odpowie bez zastanawianie się, że to jest trendy. Jak on ma nie chodzić, skoro wszyscy jego liczący się koledzy chodzą tak samo ubrani. Ci, którym kostki zakrywają skarpetki, często nie liczą się w grupie i stoją z boku społeczności klasowej czy szkolnej. Taka sama sytuacja wygląda z noszeniem czapki, czy rozpiętym jak najbardziej ubraniem. Z domu wychodzą grzeczni uczniowie opatuleni w ciepłe stroje, obserwowani przez rodziców. Ale jak tylko znajdują się poza zasięgiem ich wzroku, ci grzeczni uczniowie zamieniają się w nastolatków. Czapki lądują w plecakach, a kurtki rozpinane są tak szeroko, ze prawie spadają z ramion. Trendy jest pokazanie, ze jestem gorącym nastolatkiem, który nie boi się zimna.

Dostępna moda dla kazdego

W sklepach modne ubrania, aż uginają półki lub wieszaki. Nastolatki mogą wybierać w różnych krojach i kolorach. Czapki już nie szpecą głów młodych ludzi, ale podkreślają ich śliczne buzie. Wielu ich rodziców spogląda z zazdrością na te ubrania, przypominając sobie, jakie szare i jednakowe kurtki musieli nosić i bardzo szpecące czapki zakładać na swoje czupryny. Modne ubrania miały tylko kobiety, które z katalogami Burdy, szyły sobie same ubrania, według najnowszych trendów europejskich. Teraz to wszystko jest w sklepach na wyciągnięcie ręki, do kupienia w ciągu chwili. Sprzedawcy zachęcają obniżkami czy gratisami, ale żeby coś zostało kupione musi być trendy i zgadzać się z obowiązującym kanonem mody panującym wśród młodzieży. Czemu mają służyć, te odsłonięte kostki, braki czapek i rozpięte kurtki? Jak zwykle u młodzieży, mają za zadanie zwrócenia uwagi, wyróżnienie się i zaimponowanie rówieśnikom.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz