Nowoczesne plafony

W obecnych czasach w sklepach jest tak wielka różnorodność rodzajów oświetlenia, że naprawdę można mieć problem z wyborem właściwego do swojego pomieszczenia.

Warto więc dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze rodzaje źródeł światła, na które można natknąć się w sklepach, czym się cechują i do jakiego otoczenia pasują.

Nowoczesne rodzaje oświetlenia

Wszyscy, którzy lubią nowoczesne elementy aranżacji wnętrz, będą z pewnością zadowoleni z faktu, że jeśli chodzi o oświetlenie, to producenci lamp i innych źródeł światła prześcigają się w tworzeniu ciągle nowych rozwiązań. Znane są na przykład innowacyjne i ciągle udoskonalane lampy halogenowe, dobrze już znane, a także doskonale prezentujące się w futurystycznych wnętrzach lampy ledowe. Do tej samej grupy nowoczesnych opcji można zaliczyć również plafony. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią otaczać się niebanalnymi przedmiotami i nie uznają szablonowości nawet w najmniejszym stopniu.

Nowoczesna alternatywa

A czym jest dokładnie tej rodzaj oświetlenia? Plafony to lampy sufitowe, które stanowią bardziej nowoczesną alternatywę dla żyrandoli. Ponieważ można je również umieszczać na ścianie, świetnie zastępują kinkiety, na przykład w korytarzu, hallu, a nawet sypialni, tym bardziej, że mogą dawać bardzo ciepłe światło i wprowadzać tym samym przytulny nastrój. Najczęściej jednak umieszcza się plafony w salonach, zwłaszcza tych urządzonych nowocześnie. Tak naprawdę jednak to źródło światła jest bardzo uniwersalne, a to dlatego, że można je spotkać w przeróżnych fasonach:

Co prawda materiał i kształty są dość charakterystyczne dla tego rodzaju lamp i odróżnia je to na przykład od dobrze znanych żyrandoli, ale nie sprawia to bynajmniej, że są monotonne i dobre tylko do jednego rodzaju wnętrza. Proste w formie lampy pasują do salonów i innych pomieszczeń ascetycznych, w których stanowią mocny akcent i wyrazistą ozdobę. Jednak nawet do klasycznych wnętrz można dopasować tego rodzaju lampy, gdyż producenci plafonów chętnie zdobią je, bardzo bogato, kryształkami, na wzór klasycznych żyrandoli.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz