O ubezpieczeniach samochodu

O ubezpieczeniach samochoduPolisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie każdego, kto posiada własny pojazd. Brak tego ubezpieczenia może przynieść nam wiele problemów, a także wysokie kary finansowe.

Kalkulator ubezpieczeń

Jeśli zależy Ci na jak najtańszej polisie, skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń. Wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki ubezpieczeniowej, która przeniesie Cię na właściwą stronę. Do obliczenia składek musisz podać kilka niezbędnych danych. Dzięki temu otrzymasz porównanie wysokości składek u różnych ubezpieczycieli. Możesz również zadzwonić na infolinię oraz poprosić o orientacyjne wyliczenie kosztów. Cały proces trwa zaledwie kilka minut, a Ty będziesz miał pewność, że wybrana przez Ciebie oferta jest najkorzystniejsza. Oczywiście możesz udać się również do stacjonarnego oddziału wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Pamiętaj, że jeśli posiadasz już ubezpieczenie OC, to musisz z niego zrezygnować. Jeśli tego nie zrobisz, to polisa przedłuży się w sposób automatyczny. Pomimo tego, że będziesz już posiadać nowe ubezpieczenie, to stara polisa będzie generować koszty. Dużą zaletą jest fakt, że starą umowę możesz zerwać natychmiast po tym, gdy zorientowałeś się o zaistniałej sytuacji.

 Jak wypowiedzieć polisę OC

Nie wiesz, jak wypowiedzieć polisę OC? Jest to bardzo proste, ale wymaga pełnej terminowości. Nie możesz przekroczyć terminu wygaśnięcia umowy, więc najlepiej wypowiedzieć ją już kilka dni wcześniej. Wystarczy, że udasz się do siedziby ubezpieczyciela i złożysz stosowne dokumenty. W Internecie znajdziesz wiele wzorów wypowiedzenia umowy OC. Są one sprawdzone i aktualne, więc jeśli masz problem z samodzielnym zredagowaniem takiego dokumentu, to skorzysta z gotowej wersji. Możesz również wysłać wypowiedzenie za pośrednictwem Poczty Polskiej. Obecnie przepisy działają na korzyść klientów, gdyż nie musimy martwić się o to, ile dni będzie trwało dostarczenie dokumentu. Liczy się wyłącznie data nadania, więc nawet jeśli wyślemy wypowiedzenie dzień przed wygaśnięciem umowy, to musi być ono honorowane. Warto jednak pamiętać, że wysyłka nie może odbywać się innymi drogami, niż przez Pocztę Polską. Odpadają wiec różnego typu wysyłki kurierskie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz