Obsługa prawna nieruchomości

Obsługa prawna nieruchomości

Czy planujemy zakup mieszkania, czy też jego sprzedaż, przyda nam się obsługa, a przynajmniej opinia adwokata.

Transakcje tego typu wiążą się bowiem z dużymi konsekwencjami finansowymi i każde przeoczenie, niekorzystny zapis w umowie czy paragraf może mieć dla nas olbrzymie znaczenie.

Analiza i ocena ryzyka

Obsługa prawna nieruchomości przeprowadzona przez kancelarię adwokacką nie sprowadza się tylko i wyłącznie do analizy umów. Kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera, adwokat sprawdzi jego rzetelność, sytuację finansową i wiarygodność na rynku. Koszt zakupu nowego mieszkania pożera częstokroć oszczędności naszego życia, a kiedy padniemy ofiarą oszustów, bardzo trudno odzyskać zainwestowane środki. Ponadto kancelaria przeanalizuje kompleksowo całą umowę i zorientuje się, jaki jest stan prawny terenu, na którym ma powstać nieruchomość. Dowiemy się także czy developer posiada aktualną i ważną decyzję zezwalającą na budowę oraz zatwierdzony projekt techniczny.

Wsparcie przed zakupem nieruchomości

Pomoc kancelarii może być nieodzowna także wtedy, gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego. Kancelaria adwokacka sprawdzi przede wszystkim czy mieszkanie nie jest przypadkiem zadłużone. Nie ma w księdze wieczystej wpisu obciążającego hipotekę lub też nie występują zaległości z tytułu wpłat do spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej lub też w płatnościach za media. O poradę powinniśmy też poprosić przed podpisaniem aktu notarialnego. Jego nieuważne przestudiowanie może doprowadzić na przykład do zakupu mieszkania, w którym będzie zameldowany inny lokator lub znajdą się w nim inne, niekorzystne dla nas zapisy. Podobnie jest w przypadku, kiedy przy zakupie mieszkania jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Możemy tu liczyć na pomoc w zakresie samej negocjacji umowy z bankiem oraz omówienia jej warunków. Adwokat sprawdzi ją pod kątem zabezpieczenia naszych interesów i podpowie, które zapisy są dla nas niekorzystne finansowo. Kancelaria zapewni też nam wsparcie w przypadku, kiedy będziemy zmuszeni negocjować zakres umowy do wymagań postawionych nam przez developera.

Zobacz również: http://suwka.pl/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz