OC – co wpływa na jego wysokość?

Ubezpieczeniem OC zainteresowanych jest mnóstwo osób. Trudno się dziwić, ponieważ to ubezpieczenie obowiązkowe, które każdy musi posiadać jeśli chce mieć własny pojazd. OC chroni w różnych wypadkach, które mogą się zdarzyć na drodze, przy czym to rodzaj ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej – a zatem wypłacane jest odszkodowanie na ewentualne naprawy tym osobom, które ucierpiały w kontakcie z ubezpieczonym.

Wysokość składki OC nie tylko jednak jest różna w różnych firmach ubezpieczeniowych, lecz także jest odmienna w odniesieniu do różnych osób. Co dokładnie wpływa na jej wysokość? Wyjaśniamy zainteresowanym!

OC – informacje o ubezpieczeniu

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę majątkową wówczas, gdy osoba ubezpieczona będzie zobowiązana do pokrycia kosztów naprawy wyrządzonej komuś szkody. Podobne ubezpieczenie spotykane jest w różnych zawodach, jednak najwięcej osób musi wykupić taka polisę właśnie w odniesieniu do swojego pojazdu. Stąd tak wiele firm oferuje klientom podobną możliwość, prześcigając się w obniżaniu cen oraz w łączeniu OC w różne pakiety – na przykład z AC.

OC – od czego zależy cena?

Ofert OC jest bardzo wiele. Można bez trudu natrafić na wiele reklam, które wyjaśniają co konkretnie oferuje ubezpieczyciel w danym przypadku. Dzięki temu nie jest jednak łatwiej wybrać najlepszą z ofert, ponieważ wiele zależy również od ceny, oferowanej konkretnej osobie – ta zaś może być różna. Koszty wykupienia OC uzależnione są od szczegółów dotyczących właściciela pojazdu oraz samego pojazdu. Dlatego też są kwestią indywidualną. Jeśli chce się poznać wysokość ceny, jaką trzeba będzie uiścić, żeby kupić OC w danej firmie, można oczywiście zgłosić się do niej osobiście. Można również skorzystać z możliwości telefonicznego kontaktu. Nie trzeba jednak wcale się tak kłopotać – wszystko daje się zrobić przez internet. Obliczanie składki OC nie jest wcale trudne, ponieważ mamy możliwość wykonać obliczenia w specjalnym kalkulatorze ubezpieczeniowym. Zamieszczony jest na stronie wybranej przez nas firmy i pozwala poznać ofertę skierowaną indywidualnie do nas samych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz