Odbiór zużytego oleju – ceny

Odbiór zużytego oleju – cenyWymieniłeś olej w samochodzie i masz problem, bo nie wiesz co zrobić z tym, który po wymianie pozostał? W zasadzie masz dwa wyjścia. Wlać taki olej do większego pojemnika i przechować do czasu, aż będziesz mógł go oddać tam, gdzie taki olej się skupuje. Jeśli masz działkę i na niej drewniane płoty, to takim olejem możesz je zabezpieczyć.

A na przyszłość zamiast samodzielnie męczyć się z wymienianiem oleju, powierz to zadanie specjalistów. Dzięki temu nie tylko nie będziesz musiał się męczyć z wymiana oleju, ale i przy okazji nie będzie cie męczył problem z olejem. Od takich fachowców zużyty olej odbiera skup oleju, więc to będzie już ich problem, a nie twój. Oczywiście na skup oleju zawsze możesz podjechać sam, ale nie będzie to dla ciebie opłacalne, bo olej zużyty kosztuje bardzo mało. Na pewno więcej wydasz na dojazd na taki skup.

 Ile pieniędzy można otrzymać za zużyty olej?

Za zużyty olej można dostać co najwyżej kilkadziesiąt groszy za litr. Nie jest to kolosalna suma. Dlatego odbiór zużytego oleju opłaca się wtedy, kiedy tego oleju ma się do sprzedania dużo. W tym celu właśnie wiele punktów wymiany oleju silnikowego lub warsztaty mechaniczne gromadzą olej i później sprzedają go na skup. Dla nich też nie jest to forma zarobkowania. W tym przypadku istotny jest po prostu fakt, że w poprawny sposób pozbywają się oni zużytego oleju. Podobnie działają też restauracje, gdzie olej spożywczy zużywa się w dużych ilościach. Z tym, który nie nadaje się już do smażenia nie mogą one nic zrobić.

Wymagania warsztatow

Nie mogą go po prostu wylać do zlewów. Muszą okazywać się zaświadczeniem, że oddały taki olej na skup oleju. Takie są względem nich wymagania. Na oleju spożywczym, tym zużytym też się nie zarabia. On przede wszystkim ma być dobrze zutylizowany. Jeśli jest sprzedawany na skup, to już skupu problem, co się z takim olejem dalej dzieje. Dla skupu to oczywiście żaden kłopot, bo tak jak punkty gromadzące zużyty olej, to i on ma kolejnego odbiorcę takiego oleju. Ten jest dalej przetwarzany i wykorzystywany. W innych celach oczywiście niż spożywcze czy samochodowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz