Ogród jesienią – jakich narzędzi potrzebujemy

Ogród o każdej porze roku wymagać może zupełnie innej pielęgnacji, a co za tym idzie potrzebne mogą okazać się zupełnie inne narzędzia. Doświadczeni ogrodnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę i zestaw takich narzędzi zawsze mają oczywiście na podorędziu. Zacznijmy od tych najbardziej oczywistych. W czasie jesieni zachodzi konieczność usunięcia z ogrodu czy trawnika liści które nań spadły, można je oczywiście także dodatkowo wykorzystać, mowa o tak zwanym kompoście.

Dmuchawa do liści

Do usunięcia zalegających liści wykorzystać można dosyć podstawowe narzędzie, którym są grabie, ale także i nowsze zdobycze techniki, czyli nowoczesne dmuchawy, umożliwiające wyjątkowo szybkie usunięcie liści. W taki sprzęt warto się zaopatrzyć nawet jeśli najbliższe drzewa znajdują się stosunkowo daleko, liści w naszym ogródku i tak na prawno nie zabraknie, warto jest przy okazji zakupić także specjalne pojemniki w których możliwe jest przechowywanie liści oraz oczywiście profesjonalne rozdrabniacze, które znacznie ułatwią przygotowanie kompostu. Rozmiar takich urządzeń i ich wydajność powinny być dostosowane do rozmiarów ogrodu, im większy tym wydajniejszego narzędzia tego typu będziemy potrzebować.

Piła mechaniczna

Co jeszcze przyda się jesienią w ogrodzie ? Jesień to także tradycyjnie czas przycinki drzew czy też krzewów. Tutaj przydadzą się specjalne piły, najlepiej oczywiście mechaniczne, które w znacznym stopniu ułatwiają prowadzenia takich prac, na jesieni także często wycinane są drzewa, do takich porządków potrzebna będzie już w pełni profesjonalna piła łańcuchowa, ułatwi ona wycinkę takich drzew oraz pocięcie ich w razie potrzeby na mniejsze elementy. Sprawdź profesjonalne narzędzia na tej stronie. Najlepszym wyborem mogą być piły łańcuchowe wyposażone w zdecydowanie mocniejsze silniki, takie piły są zdecydowanie bardziej uniwersalnymi narzędziami, które mogą być z powodzeniem stosowane w każdym ogrodzie. Na pewno przydadzą się osobom, które mają w ogrodzie sporą liczbę drzew. Należy także pomyśleć o przygotowaniu swojego ogrodu do nadejścia zimy, tutaj mogą być już użyte zdecydowanie bardziej standardowe narzędzia, a z myślą o nadchodzącej zimie zakupić można przy okazji specjalne urządzenia ułatwiające szybkie odśnieżanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz