Oleje cenne dla zdrowia

Oleje cenne dla zdrowiaWiele osób obawia się tłuszczu. Tymczasem trzeba wyraźnie i głośno powiedzieć, że jest on niezbędny do zachowania zdrowia. Bez tłuszczu nasze ciało nie pracuje tak, jak powinno. Niestety, nie każdy rodzaj tłuszczu wpływa korzystnie na nasz organizm. Do swojej kuchni warto wprowadzić oleje roślinne, które poniżej przedstawimy nieco bliżej.

Olej słonecznikowy

Powinny polubić go szczególnie te osoby, których problemem są wrzody żołądka bądź dwunastnicy. Tworzy on na błonie śluzowej żołądka delikatną warstwę ochronną. Sprawia, że tak nieprzyjemne uczucie ssania i pieczenia staje się mniej dotkliwe. Po olej słonecznikowy mogą sięgać także ci, którzy chcą uregulować poziom cukru oraz cholesterolu we krwi. Wystarczy codziennie zjadać łyżkę oleju ze słonecznika, aby dostarczyć organizmowi solidną dawkę kwasów tłuszczowych omega 6.

Olej arachidowy

Jest zdecydowanie mniej znany niż olej słonecznikowy. To doskonałe źródło kwasów tłuszczowych omega 9, a także magnezu. Wystarczy regularnie sięgać po olej arachidowy, aby istotnie zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz choroby układy krążenia. Osoby, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów także powinny go polubić. Wystarczy dodać go do potraw, aby uczucie sytości utrzymywało się dłużej.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz