Oszczędzaj wodę z dobrze dobraną baterią łazienkową.

bateria łazienkowaBaterie łazienkowe mogą być nie tylko praktyczne i być ozdobą naszej łazienki, ale mogą także oszczędzać wodę i tym samym nasze pieniądze. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Dzięki odpowiednim bateriom łazienkowym zaoszczędzisz.
W tej chwili wybierając armaturę łazienkową mamy do wyboru szereg różnych form, wzorów, i kolorów. Szczególnie popularne stają się te o nowoczesnych często surowych kształtach. łatwiej je utrzymać w czystości, a w dzisiejszych czasach łatwość i szybkość sprzątania jest bardzo ważna. Podobnie rzecz ma się do ekologii. Segregujemy śmieci, dbamy o środowisko i oszczędzamy wodę. odpowiednio dobrana bateria łazienkowa może nam w tym doskonale pomóc. Należy wybrać baterię posiadającą perlator czyli sitko na końcu wylewki, które spowoduje, że wypływająca woda będzie mieszać się z powietrzem w konsekwencji czego strumień będzie mocniejszy, co zmniejszy zużycie wody co najmniej o 15%.

Bateria jednouchwytowa

Wybierając baterię jednouchwytową także dbamy o oszczędności. Bateria ta jest bardziej ekonomiczna niż dwuuchwytowa dzięki znacznie szybszej regulacji strumienia wody. Kolejnym wyborem także zmniejszamy zużycie wody. Jest nim kupno baterii termostatycznej. Czas ustawienia temperatury wody do mycia w bateriach dwuuchwytowych trwa bardzo długo, bo nawet kilkadziesiąt sekund, w tych jednouchwytowych natomiast zajmuje to kilkanaście sekund. Największe oszczędności uzyskamy stosując baterię termostatyczną, bo strumień wody o żądanej temperaturze płynie już po 3-4 sekundach, a w modelach wyższej klasy już po jednej sekundzie. Oszczędność jest więc nieporównywalnie duża, bo zużycie wody znacznie mniejsze. Inną zaletą tego typu baterii jest to, że dostępna jest w wersji zarówno umywalkowej, nawannowej jak i prysznicowej. W baterii termostatycznej prysznicowej stosowana jest bardzo często stała temperatura strumienia wody w kabinie prysznicowej co zapewnia komfort i znacznie większą przyjemność płynącą z kąpieli.

Bateria bezdotykowa

Wybierając baterię bezdotykową także oszczędzamy wodę i pieniądze. W tej baterii łazienkowej strumień wody wypływa gdy umieścimy rękę pod wylewką i wyłącza się po pewnym czasie lub po zabraniu ręki spod wylewki. Ostatnią rzeczą pozwalającą nam być bardziej eko także w łazience jest blokada czyli ograniczniki strumienia wody i jej temperatury. Jak widać dobrze dobrana bateria łazienkowa nie tylko dopełni wnętrze naszej łazienki, ale także pozwoli nam oszczędzać wodę.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz