Pedicure – w salonie czy samodzielnie?

Pedicure – w salonie czy samodzielnie?Pedicure jest zabiegiem, który jest konieczny, żeby otrzymać stopy w dobrej kondycji. Choć niektórzy twierdzą, że o stopy szczególnie trzeba dbać latem, to jest to bzdura. W ciągu całego roku o stopy trzeba dbać jednakowo, wtedy zawsze będą one zadbane i ładne.

W przypadku pielęgnacji stóp bardzo wazny jest pedicure. To zabieg, którego celem jest odświeżenie stóp. Pedicure przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest na pewno odpowiednia kąpiel stóp. Podczas takiej do wody, w której moczone i myte są stopy, warto jest dodać środek, który zmiękczy skórę na stopach. Dzięki temu dużo łatwiej będzie usunąć wszelkie zgrubienia i niedoskonałości.

 Pedicure w domu

W ten sposób przeprowadza się pedicure w warunkach domowych. Podobnie przebiega on też, kiedy pedicure wykonuje nam kosmetyczka. W każdym takim przypadku odpowiednie namoczenie stóp jest podstawą. Nawet bardzo profesjonalny salon kosmetyczny w ten sposób zaczyna wykonywanie pedicure. W wielu z nich do moczenia stóp przeznaczone są specjalne urządzenia, które dodatkowo masują stopy, co sprzyja odprężeniu i relaksowo. Po tym, jak stopy zostaną wymoczone można przejść do usuwania naskórka, który jest twardy i zrogowaciały. Ku temu najbardziej odpowiednie są specjalne tarki i pilniki. Za ich pomocą można bezboleśnie usunąć naskórek, pod którym kryje się delikatna i miękka skóra.

Nawilżenie skóry

Taką trzeba odpowiednio nawilżyć po taki zabiegu. Tylko wtedy pedicure przyniesie oczekiwane rezultaty. Nawilżanie stóp powinno być regularne, bo dzięki temu skóra na nich jest delikatniejsza i lepiej odżywiona. Jeśli wie się, jak powinno się przeprowadzać pedicure, to nie trzeba w tym celu odwiedzać kosmetyczki. Tym bardziej, że preparaty które ku temu służą można dostać w wielu drogeriach. To jednak nie sprawia, że od czasu do czasu nie możemy sobie zrobić przyjemności i nie odwiedzać w tym celu salonu kosmetycznego. To sposób na relaks i odpoczynek, a poza tym podczas takiej wizyty można przekonać się o tym, czy poprawnie przeprowadzamy pedicure samodzielnie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz