Pielęgnacja mebli skórzanych

Meble wykonywane z różnego rodzaju materiałów wymagać mogą oczywiście zróżnicowanej pielęgnacji. Jako że klienci poszukujący mebli najwyższej jakości najczęściej wybierają oczywiście meble skórzane, warto wspomnieć w jaki sposób meble te powinny być pielęgnowane, czego najlepiej w ich przypadku unikać oraz rzecz jasna czym różni się pielęgnacja skóry syntetycznej od tej naturalnej. Nie ma potrzeby jednak w tym przypadku tworzenia kompendium wiedzy, różnice pomiędzy rodzajami skóry w tym ujęciu są wręcz minimalne, a sam proces pielęgnacji takich mebli jest na tyle prosty, że w zupełności wystarczyć mogą porady, które otrzymamy na miejscu w sklepie. Zacznijmy od tego czego skórzane meble nie lubią.

Promienie słoneczne

W pierwszej kolejności są to promienie słoneczne. Meble wykonane ze skóry warto jest ustawić w taki sposób aby przez większość dnia nie były one narażone na intensywne światło słoneczne. Meble, których obicia wykonywane są ze skóry syntetycznej mogą działanie promieni słonecznych znosić już nieco lepiej, ale także i w tym zakresie nie jest to oczywiście regułą. Innym czynnikiem, który może negatywnie wpływać na meble skórzane jest zbyt wilgotne powietrze, co zwykle w normalnych warunkach pokojowych nie powinno mieć w żadnym razie miejsca. Zarówno meble z naturalnej jak i syntetycznej skóry należy czyścić od razu jeśli pojawią się na nich jakiekolwiek zabrudzenia, które późnej trudno będzie usunąć.

Niezbędna pielęgnacja

W razie takich szybkich interwencji wystarczyć powinna szmatka nawilżona wodą, bez jakichkolwiek dodatków środków czyszczących które są dla mebli skórzanych po prostu szkodliwe. Tak samo wygląda zwykłe czyszczenie takowych mebli, ale można się doszukać pomiędzy nimi pewnych różnić. Jeśli chodzi o meble skórzane wykonane ze skóry syntetycznej to dobrym pomysłem jest do ich czyszczenia używanie także mydła. Jest to dopuszczalne w przypadku naturalnej skóry, ale z zastarzeniem, że będzie to mydło bardzo delikatne, przeważnie jednak nie ma większej potrzeby stosowania w tym przypadku mydła, co może się w pewnych warunkach przyczynić do uszkodzenia czy osłabienia skóry naturalnej.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz