Pokój z widokiem

Pokój z widokiemŻycie w mieszkaniu ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą jest na ogół niższy koszt, zużycie energii, na przykład cieplnej, jest dużo mniejsze w mieszkaniu niż w domu. Dlatego też rachunki są dużo niższe. Co więcej, mieszkanie na ogół wymaga znacznie mniej pielęgnacji. Sprzątanie jest dużo szybsze.

Jednakże, ogromną zaletą domu jest ogród. W czasie ciepłych dni można w przeciągu minuty wyjść nawet w kapciach na zewnątrz i rozkoszować się piękną pagodą. Kiedy tylko mamy ochotę, możemy zjeść obiad na zewnątrz lub poczytać w słońcu książkę. Również w przypadku, gdy nie mamy czasu wyjść na spacer z psem, możemy go po prostu wypuścić na ogród. Pewnym substytutem ogrodu w mieszkaniach jest balkon i taras.

Balkon

Dobrze urządzony balkon może być prawdziwą ozdobą mieszkania. Wielu ludzi hoduje rośliny balkonowe i stawia ciekawe ozdoby. Ostatnio modne stały się huśtawki balkonowe. Są one świetnym i oryginalnym rozwiązaniem, jednakże zajmują sporo miejsca. Ważnym jest wspomnieć, że drzwi balkonowe powinny być solidne i wykonane z dobrego materiału, tak aby w chłodne dni nie wpuszczały zimnego powietrza do środka pomieszczenia. W przypadku posiadania nieszczelnych drzwi i okien, nasze wydatki na ogrzewanie mogą znacznie wzrosnąć. Warto więc zainwestować w nieco lepszej jakości systemy okienne.

Sprawdź:

Taras

Dużo więcej możliwości daje taras. Na tarasie można postawić stół z krzesłami i na przykład urządzać tam obiady z przyjaciółmi i rodziną. Można poustawiać tam rośliny w dużych donicach oraz ozdobne rzeźby. Wtedy poprzez drzwi tarasowe przedostajemy się niemal do ogrodu. Tarasy w domach mieszkalnych często są dzielone pomiędzy lokatorów. Ma to swoje wady i zalety. Niewątpliwym plusem jest możliwość bliższego kontaktu z sąsiadami i zawierania przyjaźni. Często można skumplować się ze współlokatorami na całe życie. Również w czasie samotnych wieczorów po ciężkim pracy miło jest zamienić z kimś kilka słów. Wadą może być hałas, w przypadku gdy nasi sąsiedzi postanowią urządzić imprezę na tarasie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz