Polisa na życie – poznaj odpowiedzi na najtrudniejsze pytania

Polisa na życie to jeden z najbardziej kontrowersyjnych produktów ubezpieczeniowych. Posiada nie tylko zwolenników, ale i zagorzałych przeciwników, ci ostatni mówią przy tym wprost, że trudno o produkt, który byłby bardziej niepraktyczny i niebezpieczny. Co zatem warto wiedzieć o tego rodzaju rozwiązaniu.

Komu się przyda polisa?

Pytanie o to, czy ubezpieczenie na życie jest nam w ogóle potrzebne, jest jednym z pierwszych, jakie należy sobie zadać wyruszając na jego poszukiwanie. Okazuje się bowiem, że choć może wykupić je sobie każdy, nie każdy będzie z niego w równym stopniu zadowolony. Coraz częściej zwraca się więc uwagę na to, że z praktycznego punktu widzenia jest to produkt atrakcyjny przede wszystkim wówczas, gdy osoba, która decyduje się na skorzystanie z niego, ma już swoją rodzinę.

Jak działa ubezpieczenie na życie?

Kolejna kwestia, która budzi spore kontrowersje, wiąże się z samym funkcjonowaniem polisy na życie. W teorii rozwiązanie to ma na celu zabezpieczenie naszych bliskich na wypadek, gdyby spotkała ich nasza śmierć. Patrząc na polisę w ten sposób, trudno odmówić jej racji bytu. W tak trudnej sytuacji wsparcie materialne jest szczególnie przydatne zwłaszcza, gdy to osoba zmarła zajmowała się do tej pory utrzymaniem swoich bliskich. Warto pomyśleć zatem o takim rozwiązaniu choćby wówczas, gdy na świat przychodzi dziecko oraz wtedy, gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu, o którym wiadomo, że spłacanie go może nam zająć wiele lat.

Komu nie opłaca się polisa na życie?

Osoby, które podkreślają, że ubezpieczenie na życie nie jest dla każdego, wcale nie mylą się tak bardzo, jak można byłoby się tego spodziewać. Paradoksalnie, polisa może nie przydać się osobom, które wykonują niebezpieczne zawody. Bardzo często ubezpieczyciel oczekuje wówczas płacenia wysokiej składki, a obwarowania zawarte w umowie sprawiają, że uzyskanie pieniędzy wcale nie jest proste. Polisa nie musi też być atrakcyjna dla osób, które nie założyły jeszcze rodziny, a tym samym nie wiedzą jeszcze komu, po ich ewentualnej śmierci, przypadnie majątek.

Więcej na stronie:

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz