Posiłki profilaktyczne – dla kogo?

Posiłki profilaktyczne – dla kogo?Osoby, które nie narzekają na problemy zdrowotne, raczej mało kiedy zwracają uwagę na to co jedzą. Takie zachowania są bardziej odpowiednie dla tych osób, które mają świadomość tego, że w wielu sprawach, tylko i wyłącznie dietą są w stanie sprawić, żeby czuli się oni lepiej. Posiłki profilaktyczne mają bowiem znaczenie dla osób, które mają kłopoty z krążeniem.

Ich dieta powinna być na pewno nisko tłuszczowa. Taka w której ilości cholesterolu są niewysokie lub minimalne. To on bowiem odpowiada się za osłabianie żył, co w efekcie powoduje choroby krążenia. Jedzenie ma też znaczenie dla kobiet w ciąży. W ich przypadku nawet podwójne. Dzięki temu, jak się odżywiają zapewniają nie tylko siły sobie, ale i wpływają na prawidłowy rozwój dziecka.

 Karmienie piersią a jedzenie

To szczególnie ważne również wtedy, kiedy maluch jest na świecie i kiedy karmiony jest piersią. Takich sytuacjach posiłki profilaktyczne powinny być tak komponowane, żeby były jak najbardziej odżywcze, a jednocześnie niezbyt ciężkostrawne. Pozwala to uniknąć kolek i dolegliwości ze strony układu trawiennego, które w przypadku malutkich dzieci potrafią być bardzo dokuczliwe. Zwracanie uwagi na dietę jest szczególnie istotne dla osób, które zostały poddane operacji zmniejszenia żołądka. W ich przypadku restrykcje na tym polu są bardzo ostre, bo od tego zależy to, czy zabieg taki skończy się sukcesem i przyniesie oczekiwane rezultaty. W tym wypadku posiłki profilaktyczne ograniczają się do papek i płynnych osiłków, w bardzo śladowych ilościach. Przynajmniej w pierwszym okresie po operacji.

Wpływ posiłków na zdrowie

Posiłki, które mają wpływ a zdrowie ludzi podaje się w szpitalach. W zależności od ich dolegliwości podaje im się takie potrawy, które nie tylko im nie zaszkodzą, ale będą sprzyjały rekonwalescencji. Jedzenie ma też duże znaczenie w przypadku osób, które borykają się z zaburzeniami odżywania. Takim osobom mają one uświadomić po co się je i że jedzenie nie jest ich wrogiem. Wbrew pozorom takie leczenie jest bardzo trudne i nie zawsze się udaje. Często podłoże takich problemów jest natury psychologicznej

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz