Posiłki profilaktyczne w zakładach pracy

Posiłki profilaktyczne w zakładach pracyNie od dziś wiadomo jak ważne jest odpowiednie odżywianie dla pracy naszego organizmu. Pozwala nam funkcjonować w odpowiedni sposób. Reguluje nasze procesy życiowe, produkcję hormonów, a zaniedbywanie w dostarczeniu mikroelementów do organizmu doprowadza do chorób, przez które tracimy zdrowie, czas i pieniądze.

Jeśli chcesz aby Twój pracownik był efektywny i wykonywał powierzone mu zadania zapewnij mu posiłki profilaktyczne. Szczególnie tyczy się to pracowników, którzy muszą wykonywać prace związane z dużym wysiłkiem fizycznym. W tym wypadku regulowane jest to nawet odpowiednim aktem prawnym, który zobowiązuje pracodawcę do wydawania posiłków profilaktycznych pracownikom. Jednak warto zwrócić uwagę na to co podajesz. Postaraj się zapewnić pracownikom pożywne, zdrowe posiłki, które nie tylko będą miały za zadanie odżywić Twojego pracownika, ale również będą smaczne.

Napoje

Dodatkowo pamiętaj, że ważne jest również odpowiednie nawodnienie. W tym celu postaw na przygotowanie punktów z dystrybutorami, które będą znajdowały się w miejscach łatwo dostępnych dla wszystkich osób pracujących w Twojej firmie. Szczególnie ważne jest to w zakładach, w których prace wykonywane są powyżej określonej w ustawie temperatury otoczenia, wówczas pracownik ponosi z tytułu podwyższonej temperatury większy wydatek energetyczny oraz szybciej traci wodę z organizmu. W tym wypadku, napoje powinny również być dodatkowo wzbogacone o sole mineralne oraz witaminy, aby odpowiednio nawodnić organizm.

Nie tylko ciepły posiłek

W zakładach, w których panuje niska temperatura powietrza winno się zapewnić pracownikom nie tylko ciepłe posiłki, ale również ciepłe napoje rozgrzewające, ponieważ już niewielki stopień wychłodzenia organizmu może prowadzić do zmniejszenia koncentracji i tym samym spadku wydajności.

Obecny rynek pracy to „rynek pracownika”. Jeżeli zależy Ci na dobrej opinii swojej firmy oraz zatrzymaniu fachowców w swoim zakładzie pracy to zapewnienie im odpowiednich posiłków może być jednym z pierwszych kroków dzięki, którym to osiągniesz.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz