Przegląd najpopularniejszych zestawów solarnych

Decyzja o inwestycji w solary jest promowana jako ta, która charakteryzuje się dużą opłacalnością. Często można też usłyszeć, że stanowi ona doskonały dowód na to, że potrafimy spoglądać w przyszłość i wiemy, jakie rozwiązania będą atrakcyjne nie tylko dziś, ale i za kilkanaście lat. Zanim jednak zaczniemy liczyć zyski, musimy zastanowić się nad tym, które zestawy solarne zostały stworzone właśnie z myślą o nas. W grę wchodzą przy tym zarówno kolektory płaskie, jak i próżniowe.

Kolektory płaskie

Kolektory płaskie zwykle promowane są jako rozwiązania nieskomplikowane, tańsze od próżniowych, a przy tym często bardziej trwałe. Można na nie liczyć, gdy zależy nam na podgrzewaniu wody użytkowej, sprawdzają się jednak również podczas ogrzewania basenów. Niekiedy można wykorzystywać je również w systemach centralnego ogrzewania, choć w tym przypadku spełnionych musi zostać również kilka dodatkowych warunków. Ich najwyższa efektywność jest notowana na okres wiosny i lata, choć narzekać na nie da się także wczesną jesienią. Wynika to przede wszystkim dlatego, że są one bezpośrednio uzależnione od tego, z jakim nasłonecznieniem mamy do czynienia.

Kolektory próżniowe

Po próżniowe kolektory słoneczne sięgają przede wszystkim te osoby, które stawiają na nowoczesne rozwiązania. Najczęściej zwraca się przy tym uwagę na ich skuteczność podczas podgrzewania wody użytkowej. Co ważne, może ona satysfakcjonować nie tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z domami jedno-oraz wielorodzinnymi. Ten typ kolektorów możemy spotkać także w hotelach, pensjonatach, ośrodkach, w których świadczone są usługi z zakresu służby zdrowia, a także w tych miejscach, w których pojawia się konieczność podgrzewania wody basenowej. Są droższe od kolektorów płaskich, na te zestawy solarne można jednak liczyć także wtedy, gdy nasłonecznienie jest słabe, a także w chłodniejsze dni. W okresie letnim różnice pomiędzy oboma typami korektorów są niemal niewidoczne, gdy jednak nadchodzi zima, przewaga rozwiązania próżniowego staje się niezaprzeczalna.

Dowiedz się więcej na stronie: https://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-plaskimi/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz