Przepis na prosty tort

Przepis na prosty tortNie każdy tort wykonuje się tak samo. O ile przygotowanie ciasta nie musi się znacząco różnić, o tyle w przypadku kremów różnice są już znaczące.

Zasadniczo ciasto na tort urodzinowy to tradycyjny biszkopt. Do wykonania takiego potrzeba jest tylko mąka, cukier i jaja. Niekiedy używa się proszku do pieczenia. Czasem ludzie dodają mielone orzechy lub kakao. Wtedy ich biszkopt jest biszkoptem orzechowym lub czekoladowym. Czasem dodaje się też mielone migdały. Takie blaty biszkoptowe są nieco inne i sprawiają, że tort jest wyjątkowy i smakuje inaczej.

Czy tort urodzinowy jest trudny do zrobienia?

Jeśli chodzi o stopień złożoności tortu urodzinowego, to na pewno łatwiej jest przygotować taki, którego krem będzie kremem śmietanowym. Są też takie specjalne proszki, które dosypuje się do mleka, miksuje i w ten sposób powstaje krem do ciast. Taki jednak na pewno jest bardziej chemiczny niż raki, który przygotuje się tylko z tłustej śmietany i cukru. Taki krem nie jest trudny do zrobienia i taki ma prawie każdy tort na zamówienie. No oczywiście krem do tortu można przygotować też na bazie masła lub serka mascarpone, ale takie nie każdy lubi. A tort jest takim ciastem, którym poczęstować należy każdego uczestnika urodzin i każdy taki gość powinien choć odrobinę tortu urodzinowego spróbować.

Sporadyczne jedzenie tortów

To ciasto, które pojawia się rzadko, więc czasem okazja do jego zjedzenia jest raz czy dwa razy do roku. Chyba, że ktoś ma takie szczęście i bywa zapraszany na urodziny czy wielkie uroczystości kilka razy w roku. Wtedy okazji do jedzenia tortu ma na pewno więcej. Zasadniczo jednak tort urodzinowy ludzi jadają sporadycznie. Dlatego też ciasto to cieszy się powodzeniem. Tym bardziej, jeśli jest dobre. Na szczęście za pieczenie takich ciast biorą się tylko osoby, które się na tym znają, więc zawsze można mieć pewność, że będzie ono smakowało każdemu gościowi, który pojawi się na urodzinach czy innej okazji, gdzie tort będzie głównym deserem. Bo torty przecież piecze się też na chrzty, komunie i wesela. A także na rocznice i czy inne ważne wydarzenia, jakie mają miejsce w życiu ludzi.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz