Renowacja podłóg sportowych

Podłogi sportowe powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim zapewniać komfort podczas użytkowania. Jednak sala gimnastyczna jest także pomieszczeniem reprezentacyjnym, a więc powinna odpowiednio dobrze wyglądać. Obecnie na rynku mamy dostęp do najróżniejszych produktów, które ułatwiają utrzymywanie sportowych podłóg w dobrej kondycji. Specjalistyczny lakier to podstawa dobrego wizerunku, ale jaki wybrać?

Podłogi sportowe w sali gimnastycznej powinny zapewniać bezpieczeństwo, ale również komfortowe do ćwiczeń warunki. Najlepiej wybierać lakiery do parkietu, które cechują się elastycznością i odpowiednią twardością. Przede wszystkim powinny być odporne na ścieranie i to przez długie lata. Nikt przecież nie będzie zmieniał nieustannie podłogi w tak dużym pomieszczeniu, co wiąże się z dużym nakładem finansowym. Poza tym wiązałoby się to także z koniecznością zamknięcia na jakiś czas powierzchni użytkowej dla osób trenujących.

Podłogi sportowe również wymagają odpowiedniej renowacji

Podłogi sportowe w salach gimnastycznych są często wykorzystywane również przez szkoły jako parkiet do tańczenia podczas okolicznościowych imprez. Dlatego też podłoga musi być solidna, a lakier powinien ochronić ją przed obcasami. Bardzo ważną kwestią jest także to, aby dany lakier posiadał właściwości antypoślizgowe, co wymagane jest podczas uprawiania praktyczne każdej formy ruchu.

Najlepiej wybierać specjalistyczne lakiery które nadają się do malowania powierzchni, które narażone są na intensywną eksploatację nie tylko w halach sportowych, ale również w salach szkolnych czy też szpitalach. Cechują się one wówczas nie tylko wysoką odpornością, ale również dekoracyjnością, twardością i trwałością. Jeśli chodzi o podłogi sportowe, to warto stawiać na lakiery półmatowe, które uchronią trenujących przed ostrym odbiciem światła, co jest szczególnie uciążliwe w chłodniejszych okresach, kiedy to światła dziennego nie jest wystarczająco dużo i trzeba posiłkować się sztucznym oświetleniem.

Szczegółowe informacje sprawdź na:

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz