Różne rodzaje pił do betonu

Beton w formie kształtek, bloczków czy cegieł na placu budowy musi być odpowiednio kształtowany. Wymaga przycinania do odpowiednich rozmiarów, a także obróbki, jeśli zajdzie taka konieczność. Do tego celu stosuje się szereg pił i pilarek do betonu. Jakie są ich rodzaje i kiedy takie piły do betonu mają zastosowanie?

Piła do betonu łańcuchowa

Piły łańcuchowe mogą służyć do przecinania betonowych elementów. To maszyny ręczne wyposażone w diamentową tarczę. Są przygotowane do tego, by ciąć beton, ale z ich użyciem tak samo skutecznie można przycinać asfalt czy kamień oraz mury.

Jeśli już użytkownik zdecydowany jest na wybór piły do betonu z łańcuchem, dobrze jest sprawdzić, w jaki system czyszczenia ją wyposażono. Najlepiej sprawdza się system czyszczenia przy użyciu wody. Źródłem mocy pił łańcuchowych może być silnik spalinowy.

Przecinarki tarczowe do betonu

Zasilana energią elektryczną przecinarka tarczowa do betonu posłuży do przeprowadzania prac remontowych i budowlanych. Wyposażone są, podobnie jak piły łańcuchowe, w diamentowe tarcze tnące. Warto zwrócić uwagę przy ich zakupie na moc urządzenia i średnicę tarczy tnącej. W ten sposób będzie można orzec, przy jakich pracach przecinarka tarczowa do betonu znajdzie zastosowanie.

Piła stołowa do betonu

Profesjonalnym urządzeniem wykorzystywanym na budowie i nie tylko jest piła do betonu typu stołowego. Służy ona do cięcia elementów betonowych, kamienia naturalnego czy cegieł. Piły stołowe mają diamentowe tarcze tnące, które podczas pracy zwykle są chłodzone wodą. Dzięki temu tarcze będą na bieżąco czyszczone z pojawiającego się na ich powierzchni osadu. Zanieczyszczenia trafiają do specjalnego zbiornika. Piła stołowa ma inną maksymalną głębokość, długość i średnicę cięcia betonu. Przy wyborze takiego narzędzia pracy trzeba zwrócić uwagę na otwór mocowania tarczy, ciężar, ciśnienie akustyczne czy moc silnika napędowego oraz pojemność wiadra na wodę do chłodzenia i zbiornika na nieczystości.

 Wybór dobrej piły do betonu może ułatwić pracę z wieloma materiałami – https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz