Sposoby na wybielanie zębów

Sposoby na wybielanie zębówJeśli zależy ci na białych zębach, trzeba pamiętać o ich codziennym myciu. To jednak nie wystarczy. Na kolor zębów wpływ ma też dieta. Jeśli pije się duże ilości mocnej kawy czy herbaty i dodatkowo pija się dużo czerwonego wina, to kolor zębów niekoniecznie musi nas zadowalać. Takie zęby często ulegają przebarwieniom. Niekiedy ich kolor jest uwarunkowany genetycznie i dieta nie ma na nie wpływu. W takich sytuacjach białe zęby może zapewnić nam wybielanie zębów. Takie można przeprowadzić domowymi sposobami. W tym celu wielu ludzi decyduje się na zakup wybielających past czy płynów do płukania. Czasem kupuje się wybielające żele, które mają rozjaśnić zęby o kilka tonów.

Skutki uboczne wybielania zębów

Efekty takich zabiegów mogą być różne. Zależą na pewno od tego, jakiej jakości środka się używa. W dużej mierze uzależnione są też od koloru kości zębowej, bo wiele jest takich, które takiemu wybielaniu się nie poddadzą. Wtedy jedyną opcją jest wybielanie profesjonalne. Takiego nie przeprowadzi ortodonta dziecięcy. Skutecznie można się mu poddać w każdej klinice stomatologicznej. Każda z nich ma wybielanie w swojej ofercie. Nie jest to usługa tania. Bo musi ona obejmować kilka wizyt i czasem takie wybielanie w ostateczności kosztuje nawet około 1000 zł. Najgorsze jednak jest to, że tak naprawdę, żaden dentysta nie jest w stanie zagwarantować nam efektu takiego wybielania. Nie brakuje przypadków, kiedy odcień zęba po wybielaniu zmienił się taki minimalnie, że prawie niezauważalnie.

Profesjonalne nakładki na zęby

Dla takich osób jedynym lekarstwem na białe zęby mogą być licówki. Te są specjalnymi nakładkami, które przymocowuje się do własnych zębów. Licówki kompletnie je zakrywają, więc można je sobie zażyczyć w śnieżnobiałym odcieniu i tym samym stać się posiadaczem pięknych białych zębów. W przypadku wybielania w gabinecie stomatologicznym istotne jest odpowiednie traktowanie zębów po takim wybielaniu. Dzięki temu jego efekty utrzymają się na dłużej. Najczęściej trzeba wtedy zrezygnować z picia napojów, które mogą odbarwiać zęby. Potraw, które mogą wpłynąć na ich kolor też warto unikać.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz