Stylistyka i kolory wnętrz

Stylistyka oraz kolorystyka są w urządzaniu wnętrz niezmiernie istotne, wręcz okazać może się, że są to kwestie nawet najważniejsze jeśli chodzi o prawidłowy wystrój domowego wnętrza. Zacznijmy od stylistyki, bowiem dla całego domu czy mieszkania wypada wręcz dobrać jeden styl, który będzie konsekwentnie stosowany. Dokładnie tak samo robi się w przypadku lokali użytkowych. Stosowane jednego stylu w pewnych kwestiach ułatwia urządzenie wnętrza, ale też pozwala wytworzyć wrażenie iż całe wnętrze to jeden spójny element.

Styl łączony

Zupełnie inaczej jest wtedy gdy decydujemy się na łączenie stylu co w konsekwencji wywołać może odczucie bałaganu czy też chaotycznie zaprojektowanego wnętrza. Zarówno w domach mieszkalnych jak i w lokalach użytkowych od tej zasady obowiązywać mogą pewne wyjątki. W przypadku domów, jeśli chodzi o różnice dotyczące stylistyki, to pierwszej kolejności na myśl przychodzą pomieszczenia takie jak na przykład pokój dziecięcy, gdzie najważniejsze staje się przecież bezpieczeństwo i wygoda dziecka. Pewien wyjątek mogą stanowić także pomieszczenia użytkowe, ale także u tutaj warto jest zadbać o zastosowanie nawet niewielkich dodatków, które uczynią stylistykę wnętrza o wiele bardziej spójną. Jeśli chodzi natomiast o lokale użytkowe , to w nieco innej stylistyce urządzone mogą być socjalne pomieszczenia dla pracowników, do których klienci nie mają, a przynajmniej nie powinni mieć swobodnego dostępu. Podobną konsekwencję zachować powinniśmy jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz.

Kolor dominujący

Także tutaj warto jest wybrać stosowny, dominujący kolor, który stosowany będzie w całym domu, oraz rzecz jasna podobną kolorystykę wnętrz, która może się dla poszczególnych pomieszczeń nieco różnić, ale powinna utrzymywać się w zgodzie z ogólnie przyjętymi założeniami. Różnice wynikać mogą ze specyfiki pomieszczeń, na przykład łazience czy też kuchni stosowana powinna być mała liczba dominujących kolorów, maksymalnie trzech, pewne ograniczenia dotyczą także tego, jakie konkretnie powinny być to kolory.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz