System kominowy czy komin tradycyjny?

System kominowy czy komin tradycyjny?Komin to niezbędny element każdego budynku mieszkalno-użytkowego, narzędzie to pełni przede wszystkim funkcję użytkową, zapewniając bezpieczne odprowadzanie sadzy i dymu.

Budowa tradycyjnego komina murowanego wymaga przede wszystkim czasu oraz zakupu odpowiedniej ilości materiałów, konieczne jest także zwrócenie uwagi na odpowiednie parametry techniczne, które umożliwią prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Więcej na http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Zdecydowanie korzystniejszą alternatywą okazują się nowoczesne systemy kominowe, produkowane z prefabrykatów i kompatybilne z różnymi typami urządzeń grzewczych.

Funkcjonalny system kominowy

Systemy kominowe to wygodne, łatwe w montaży i eksploatacji odpowiedniki tradycyjnych rozwiązań kominowych. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniają funkcjonalność i wygodę podczas użytkowania. Dostępne są modele tradycyjne, stanowiące dopełnienie urządzenia grzewczego, które znajduje się wewnątrz pomieszczenia, jak również rozwiązania, które można dołączyć do muru. Wybór konkretnej alternatywy zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i możliwości technicznych budynku.

Warto podkreślić, że systemu kominowe są kompatybilne z różnymi typami urządzeń grzewczych, zatem bez problemu można zainstalować je w przypadku standardowego pieca, jak również ogrzewania za pomocą kominka, także wyposażonego w system dystrybucji gorącym powietrzem (DGP) lub płaszcz wodny.

Montaż

Systemy kominowe są bardzo łatwe w montażu, zadanie to można wykonać samodzielnie, korzystają z dołączonej do zestawu instrukcji. Ważną kwestią jest odpowiednia izolacja oraz obudowa komina, która – nota bene – spełnia zarówno funkcję stricte praktyczną, jak i estetyczną.

Istotnym elementem każdego komina, zarówno murowanego, jak i systemowego, są kanały wentylacyjne, czyli część znajdująca się ponad linią dachu – w przypadku systemów kominowych są one dopełnione odpowiednią płytą , ponadto posiadają boczne otwory wylotowe, których nie ma w kanałach spalinowych i dymowych. Wspomniane otwory chronią komin przed niepożądaną cyrkulacją powietrza.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz