Szkolenia – czy mają sens?

Szkolenia – czy mają sens?Po co ludzie zapisują się na szkolenia? Czy robią to z własnej woli, czy ktoś ich do tego zmusza? W zasadzie sytuacje w związku ze szkoleniami bywają różne. Bo nie brakuje takich przypadków, kiedy ludzie decydują się na określony kurs czy szkolenie z własnej inicjatywy. Wtedy wiedzą oni, że dysponują odpowiednią ilością czasu i interesuje ich zarządzanie czasem szkolenie.

W takich sytuacjach szukają oni szkolenia dla siebie i na takie się zapisują. Czasem jednak do brania udziału w takich szkoleniach zmusza ludzi sytuacja życiowa. Dla wielu z nich są one jedyną szansą na to, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności. Te są niezbędne, żeby utrzymać się na dotychczasowym stanowisku pracy, lub żeby dzięki nim znaleźć inną, lepszą pracę.

 Szkolenia organizowane przez pracodawce

Niekiedy na szkolenia ludzi kierują ich pracodawcy. Takie organizuje się dla osób, które muszą zapoznać się ze swoimi obowiązkami. Szkolenia tego rodzaju są przeprowadzane wtedy, kiedy przyjmuje się do pracy nowe osoby. W ramach takich szkoleń zapoznaje się ich z obowiązkami, jakie mają ich dotyczyć. Często też pracodawcy kierują na szkolenia swoich wieloletnich pracowników. Wtedy szkolenia takie mają podnieść ich kwalifikacje. Przykładem takich są na pewno szkolenia menadżerskie, na które kieruje się osoby, które planuje się awansować lub takie wobec, których ma się pewne oczekiwania. Szkolenia takie mają im ułatwić pracę, a co za tym idzie przekładają się na posiadane umiejętności i wiedzę.

Poprawa funkcjonowania firmy

Ta wykorzystywana dla dobra firmy, przyczynia się do poprawy jej funkcjonowania. Ma to bardzo duże znaczenie. Szkolenia, które organizowane są przez pracodawcę mogą odbywać się w miejscu pracy lub mogą też wiązać się z delegacyjnym wyjazdem. Wszystko zależy od tego, jaka jest tematyka takich szkoleń. Szkolenie biznesowe najczęściej ma miejsce poza miejscem pracy, ale wiele jest takich, które organizuje się właśnie tam. Podczas szkoleń wyjazdowych ich program jest bardzo napięty, bo zazwyczaj w trakcie jednego weekendu planuje się szereg wykładów i ćwiczeń. Choć komuś wydawać by się mogło, że takie wyjazdy to przyjemność.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz