Tort urodzinowy – cena

Tort urodzinowy – cenaTorty nie są tanimi ciastami. Przekonać może się o tym każdy, kto taki tort zamawia i każdy, kto podejmuje się jego pieczenia samodzielnie.

W każdym takim przypadku na tort urodzinowy wydaje się sporo. To, ile kosztuje tort urodzinowy zależy na pewno od tego, ka duży on jest. Jeśli jest spory, to i kosztuje więcej. Nie ma wtedy znaczenia, czy zamawia się go w cukierni czy piecze. W tym pierwszym przypadku będzie ważył więcej, a w tym drugim zmusi nas do zrobienia większej porcji, co wyjdzie na to samo. W przypadku tortu pieczonego do kosztów wykonania wliczyć się powinno też czas, jaki trzeba przeznaczyć na jego zrobienie i ewentualne ryzyko, że taki tort nie zawsze musi spełniać nasze oczekiwania. Bo kiedy piecze się samemu, nie wszystko udaje się tak, jak powinno.

 Cena tortów

Tort na zamówienie kosztuje około 25 zł za kilogram. N pewno są też torty droższe, ale raczej trudno znaleźć taki, który kosztowałby mniej. W przypadku pieczenia koszty, jakie kumuluje tort urodzinowy wcale nie są mniejsze. Dodatkowo czasem istnieje szansa, że ciasto czy krem trzeba będzie robić dwa razy, a to już podwaja koszty. Dlatego też ludzie, którzy nie mają dużej wprawy w pieczeniu najczęściej decydują się na tort na zamówienie, bo wtedy są pewni, że jeśli za niego zapłacą, to tort dostaną.

Zalety zamawiania tortów

Dokładnie taki, jaki sobie zamówili. Nie będą musieli się obawiać, że ciasto będzie zakalcem lub będzie za niskie. Nie będą przejmować się zważonym kremem maślanym czy niedobrze ubitą śmietaną. W przypadku tortu na zamówienie zawsze otrzymuje się tort idealny. Dlatego właśnie cieszą się one takim powodzeniem. O ich popularności decyduje też to, że ludzie nie mają dzisiaj czasu na pieczenie domowych tortów. Nawet jeśli to potrafią, to ciężko jest im wygospodarować czas, żeby taki tort urodzinowy upiec. Tym bardziej jeśli pracują lub opiekują się małymi dziećmi. Wtedy najprościej jest zamówić taki tort z cukierni i mieć cały problem z głowy. Czasem nawet wychodzi im to taniej, niż gdyby sami mieli się męczyć z jego pieczeniem i dekorowaniem.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz