Tradycyjna biel pomieszczeń

Tradycyjna biel pomieszczeń

Jeśli chodzi o białe farby do ścian, to są one najbardziej popularne. Dzięki nim można rozjaśnić pomieszczenie. Nadają się do malowania praktycznie każdej ściany. Aby mogły one całkowicie spełnić swoje zadanie, trzeba wybierać spośród dobrej jakości farb, np. zawierających biel tytanową, która zapewnia głęboki kolor.


Biel bieli nie równa, dlatego dobrze jest wybierać takie kolory, które posiadają największy indeks bieli i niski indeks zażółcenia. Tam, gdzie znajduje się biel tytanowa, można się spodziewać najlepszych efektów, ponieważ zawarty tam został największy indeks białości, a co za tym idzie dokładne krycie jest zagwarantowane. Można też zdecydować się na farbę gorszej jakości, ale trzeba pamiętać, że swoją barwę zawdzięcza wypełniaczom. Z nimi uzyskany kolor będzie bardziej zbliżony do beżowego niż do białego.

Biała farba do ścian to gwarancja utrzymania klasycznego koloru

Można wybierać spośród farb lateksowych, emulsyjnych, akrylowych. Możliwe jest jeszcze wykorzystanie białego koloru jako podkładu pod inny kolor. Jeśli doda się do niej odpowiednie pigmenty, wówczas można skomponować własną barwę i cieszyć się ich dopasowaniem do wnętrza.

Mimo że dzisiaj królują przeróżne kolory do malowania wnętrz, to trzeba pamiętać, że kolor biały jest najbardziej uniwersalny i może dać nieporównywalne z żadnym innym efekty. Chodzi chociażby o to, że optycznie powiększy pomieszczenie, rozjaśni go, sprawi, że będzie ono przestronniejsze. Poza tym idealnie pasuje do każdego rodzaju pomieszczenia bez względu na to, czy jest ono duże, czy małe. W przypadku małych jest o tyle wyraźniejsza, że je powiększa.

Dobrym wyjściem jest jeszcze malowanie na biały kolor samego sufitu

Dzięki temu pomieszczenie zachowa przestronność, a jednocześnie będzie można posłużyć się indywidualnie dobranymi innymi kolorami na pomalowanie pozostałych ścian. Biała farba do ścian jest dostępna w macie albo półmacie, stopień połysku można dobierać według własnych preferencji, a skala połysku mieści się między 0 a 100.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz