Trwa proces przekształcania starych budynków

Trwa proces przekształcania starych budynkówTworzenie powierzchni biurowych w miastach to zawsze problem, ponieważ wymagania w stosunku do lokalizacji w przypadku tych nieruchomości są zawsze bardzo specyficzne i zazwyczaj związane są z wymogiem lokalizowania ich nawet jeśli nie centralnie, to przynajmniej przy głównych i do tego reprezentacyjnych szlakach komunikacyjnych.

W Łodzi takich miejsc jest kilka i można je policzyć na palcach dwóch rąk, przez co pojawia się naturalny problem z lokalizacją kolejnych inwestycji. Rozwiązaniem tego problemu może być przekształcanie starych nieruchomości w powierzchnie biurowe.

Biura do wynajęcia

Biura do wynajęcia Łódź coraz częściej powstają właśnie w tym podejściu. W mieście jest dużo nieruchomości nadających się na biurowce, które zlokalizowane są w dodatku w bardzo zatłoczonych miejscach. Można je przekształcać i oferować w nich biura. Nie jest to oczywiście aż takie proste, ponieważ współczesne biura muszą posiadać określony poziom zaawansowania technologicznego ich wyposażenia oraz dodatkowo muszą zapewniać możliwość uzyskania w nich warunków pracy o odpowiedniej wygodzie. Dość oczywistym jest fakt, że stare konstrukcje, często kilkudziesięcioletnie, przygotowywane były do oferowania swoim użytkownikom pomieszczeń o zupełnie innym standardzie.

Nowoczesne budownictwo

W pierwszej kolejności zauważyć można nieadekwatne rozmiary pomieszczeń i ich kształt, który bynajmniej nie jest modalny. Jest to gigantyczny problem w nowoczesnych biurowcach, ponieważ wiele firm wymaga możliwości szybkiej zmiany konfiguracji przestrzeni, w której pracuje firma. Istnieją niezliczone systemy łatwych w konfiguracji ścianek działowych oraz podobnych przegród. Wszystko to nie może być zastosowanie w najbardziej tradycyjnych budynkach i powoduje, że w procesie przekształcania starych budynków nie ma możliwości zaoferowania powierzchni biurowych o najwyższej jakości. Mimo to, lokalizacja w takim budynku może być związana z dodatkowym prestiżem dla firmy i jeśli tylko pomieszczenia będą akceptowalnie wyposażone i przystosowane do pracy, będzie na nie popyt. Dojazd do większości osiedli również nie powinien stanowić problemu, choć samochód wzięty w Leasing Santander może okazać się dobrym pomysłem, aby uniezależnić się od komunikacji zbiorowej.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz