Tych błędów unikaj wybierając kominki

Tych błędów unikaj wybierając kominki

Czy zakup kominka może być nieudany? W czasie, w którym kominki cieszą się coraz większą popularnością, a w sieci i prasie branżowej bez trudu znajdziemy poradniki zakupowe, wydaje się to niemal niemożliwe. Tymczasem okazuje się, że nietrafione zakupy wcale nie zdarzają się rzadko.

Co ciekawe, bardzo często odpowiedzialni za taki stan rzeczy nie są wcale producenci kominków, ale kupujący, którzy mają tendencję do popełniania błędów. Które z nich są najpoważniejsze?

Po pierwsze – brak odpowiedniego miejsca

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, wcale nie brakuje osób, które zapominają, że kominek to nie komoda lub regał na książki, a tym samym nie ma szans na wciśnięcie go w dowolną wolną przestrzeń w mieszkaniu. Kominek potrzebuje miejsca, musi tez znajdować się w pewnym oddaleniu od niektórych materiałów i tkanin. W innym wypadku jego praca będzie przebiegała z zakłóceniami, a on sam nie tylko nie będzie się dobrze prezentował, ale może stać się dla nas poważnym zagrożeniem.

Po drugie – brak celu

Dziś kominki nie są już wybierane tylko po to, aby ogrzewać pomieszczenie. Wielu osobom do gustu przypada także ich funkcja ozdobna i nie powinno stanowić to dla nas zaskoczenia. Należy mieć jednak na uwadze to, że powód, dla którego chcemy wejść w posiadanie kominka, powinien być nam znany jeszcze przed jego zakupem. Jeśli o tym zapomnimy może się okazać, że wydaliśmy spore pieniądze na rozwiązanie, które nie spełnia swoich podstawowych funkcji.

Po trzecie – brak zainteresowania doświadczeniem wykonawców

Nawet, jeśli godzimy się z tym, że sami nie będziemy w stanie zainstalować kominka, często nie podchodzimy z odpowiednim poziomem profesjonalizmu do wyboru wykonawcy. Wydaje się nam, że niska cena montażu to argument ostateczny, który powinien nas przekonać, tymczasem okazuje się, że doświadczenie wykonawcy odgrywa o wiele większą wolę. Błędy popełnione podczas montażu rzutują na pracę urządzenia, a w skrajnych przypadkach mogą zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Jako laicy możemy też nie być w stanie samodzielnie ich wyeliminować.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz