Ubezpiecz swoje szyby

Jednym z elementów samochodu, które są wyjątkowo narażone na niebezpieczeństwo, a ich naprawa bywa niesamowicie kosztowna, są szyby. Obejmuje je oczywiście ubezpieczenie autocasco, ale korzystanie z niego zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem, ponieważ można stracić wszystkie zniżki za bezszkodową jazdę. Dlatego powstały specjalne ubezpieczenia tylko dla szyb.

Scenariusze problemów

 Kiedy dochodzi do uszkodzenia szyb? Oczywiście w czasie wypadków, ale nie jest to typowy scenariusz. Najczęściej szyby niszczone są albo przez co spadającego na nie na drodze lub nawet poza nią, albo poprzez coś wystrzelonego spod kół innego samochodu. Takich sytuacji może być wiele. W czasie wichury na samochód spada gałąź, ktoś coś upuści na samochód, uderzy czymś w szybę zaparkowanego samochodu, a zdecydowanie najczęściej mamy do czynienia z kamieniem wystrzelonym spod kół ciężarówki na drodze szybkiego ruchu. Mały kamyk jest wtedy jak pocisk z karabinu i brak szczęścia powoduje, że z miejsca nasza szyba pęka. Współczesne samochody mają coraz większe szyby, przez co koszt wymiany szyby wraz z robocizną rzadko zamyka się w kwocie poniżej 1000 złotych, nawet jeśli korzystamy z szyby z odzysku.

Usuwanie szkód

 Jeśli mamy ubezpieczenie szyb, likwidowanie szkody jest bardzo proste i nie zawsze musi oznaczać po prostu wymianę szyby. Wymiana szyby jest najprostsza, ale wcale nie musi być najwygodniejsza, ponieważ usuniecie szyby i zamontowanie nowego elementu we współczesnych samochodach to nierzadko bardzo dużo pracy i konieczność odstawienia samochodu na co najmniej jeden dzień. Detailing samochodowy jest w stanie załatwić naprawę szyby w kilkanaście minut jeśli mamy do czynienia tylko z niewielkim pęknięciem. Takim, które wymaga uwagi, ale nie stanowi zagrożenia dla integralności elementu. Warto w tym miejscu jeszcze raz zauważyć, że nawet jeśli posiadamy pełne ubezpieczenie autocasco, naprawa szyby w ramach ubezpieczenia szyb nie powoduje utraty zniżek za bezszkodową jazdę, przez co nawet w sytuacji, kiedy wszystkie uszkodzenia szyb są w pełni objęte naszym podstawowym ubezpieczeniem, i tak korzystamy.

Po więcej informacji warto zajrzeć na https://mtu24.pl/ .

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz