Ubezpieczenie assistance – pomyśl o dodatkowej ochronie

Ubezpieczenie assistance - pomyśl o dodatkowej ochronieUbezpieczenie typu assistance często nie jest brane pod uwagę podczas kalkulacji kosztów eksploatacji samochodu. Praktyka pokazuje jednak, że dodatkowa polisa może okazać się niezwykle korzystna. Unieruchomienie samochodu w trasie może przydarzyć się dosłownie w każdej chwili, a sumaryczny koszt transportu i naprawy może przekroczyć wartość składki opłacanej przez kilka kolejnych lat.

 

Już na wstępie warto zaznaczyć, że opinie, według których dobrowolne ubezpieczenie assistance kosztuje majątek, należy włożyć między bajki. Ubezpieczyciele zwykle oferują kilka pakietów do wyboru, których cena zawsze jest adekwatna do zakresu ochrony.

 Assistance – czy to się opłaca?

 Wyobraź sobie sytuację, w której podczas dalekiej podróży dochodzi do zderzenia ze zwierzęciem leśnym. Znajdujesz się w odległości 150 km od domu, dookoła są tylko lasy. Uderzasz w dzika, pojazd odpala poduszki powietrzne i aktywuje napinacz pasów bezpieczeństwa. Uszkodzeniu ulega przedni pas nadwozia (z reflektorami włącznie), chłodnica silnika i być może przednie zawieszenie koła. Rezultat? Unieruchomiony pojazd. Skoro zderzyłeś się ze zwierzęciem leśnym, praktycznie pozostajesz bez szans na odszkodowanie. Koszty, jakie będziesz musiał ponieść? Koszt transportu samochodu na lawecie to mniej więcej 1,80 zł za każdy kilometr plus 160 zł za załadunek i rozładunek pojazdu. Koszt naprawy samochodu, w zależności od rocznika, marki i modelu, może wynieść nawet kilkanaście tysięcy zł.

 Wniosek jest prosty

 Brzmi nieco przerażająco? Cóż, zwykle nikt z nas stara się nie brać pod uwagę czarnego scenariusza. To ewidentny błąd. Auto pomoc w postaci dodatkowego ubezpieczenia jest w takim przypadku nieocenioną ochroną, która nie tylko odciąży nas finansowo, ale także organizacyjnie – po Twojej stronie leży wyłącznie zawiadomienie ubezpieczyciela o zdarzeniu, o całą resztę martwi się TU, które wysyła lawetę, organizuje naprawę, a w przypadku rozszerzonych pakietów, także nocleg, jeżeli znajdujesz się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Jeżeli często zdarza Ci podróżować po Polsce lub Europie, taka asekuracja prędzej czy później okaże się bardzo przydatna.

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz