Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochoduZakup ubezpieczenia samochodu nie jest tanią sprawą. To właśnie dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór firmy ubezpieczeniowej. Może okazać się tak, że oferta, z której aktualnie korzystamy przestała być dla nas opłacalna.

Jak znajdziesz lepszą ofertę to ją przyjmij!

Nie warto przepłacać, więc jeśli mamy na oku korzystniejszą ofertę, to należy rozważyć zmianę ubezpieczyciela. Musimy pamiętać, aby wypowiedzieć starą polisę OC w odpowiednim terminie. Najlepiej zrobić to na dzień przed jej wygaśnięciem, gdyż narażamy się na tzw. podwójne ubezpieczenie. Stara polisa może przedłużyć się w sposób automatyczny (za co ponosimy koszty), nawet jeśli wykupimy nową polisę u innego ubezpieczyciela. Warto dodać, że jeśli składamy wypowiedzenie drogą pocztową, to istotna jest wyłącznie data nadania. Jeszcze kilka lat temu musieliśmy martwić się, aby poczta dostarczyła nasz dokument na czas. Aktualnie liczy się stempel, który potwierdza terminowe nadanie wypowiedzenia. Rezygnacja z posiadanej polisy OC musi zostać wysłana za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wysyłki kurierskie i inne nie są honorowane przez ubezpieczyciele.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie?

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć ofertę najlepszą dla siebie, skorzystaj z kalkulatora OC lub AC. W ten sposób wyszukasz wszystkie najkorzystniejsze i aktualne oferty. Po podaniu niezbędnych danych zostanie Ci przedstawione porównanie składek u różnych ubezpieczycieli. Na tej podstawie możesz zdecydować, która oferta spełnia Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Możesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Oczywiście warto również udać się do najbliższego oddziału wybranej przez Ciebie firmy ubezpieczeniowej oraz skorzystać z konsultacji. Doświadczeni oraz wykwalifikowani konsultanci odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości i ocenisz, czy dana polisa jest wystarczająco ekonomiczna. Jeśli nie znalazłeś jeszcze oferty dla siebie, a porównywarka ubezpieczeń jest dla Ciebie zbyt skomplikowana, zadzwoń na infolinię. Konsultant znajdzie za Ciebie najlepsze ubezpieczenia w przeciągu kilku minut.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz