Ubrania – jak kupować je w mądry sposób?

Ubrania – jak kupować je w mądry sposób?Zanim wybierzemy się na zakupy powinniśmy dokładnie zastanowić się czego najbardziej potrzebujemy. Wybranie się do sklepów bez konkretnej listy może skutkować tym, że ulegniemy temu co sugerują nam trendy.

Uniwersalna garderoba

Modne ubrania nie zawsze będą najbardziej trafnym wyborem. Szczególnie jeśli zależy nam na uniwersalnej garderobie, która będzie wyglądała rewelacyjnie nawet po kilku latach. Z uwagi na to doskonałym rozwiązaniem jest kupowanie uniwersalnych krojów, które idealnie pasują do naszej figury. Dzięki temu mamy pewność, że poszczególne rzeczy będą wyglądały dobrze bez względu na aktualną modę. Kluczowe jest tu podkreślanie swoich atutów. Każda z nas ma zarówno wady jak i zalety. Ważne jest, aby być ich świadomą i umiejętnie je eksponować lub maskować. Doskonałe do tego są kroje przeznaczone dla naszego typu sylwetki. Warto przeprowadzić szczegółową analizę i na jej podstawie określić co będzie dla nas korzystne. Jest to niezwykle pomocne szczególnie na początku, kiedy dopiero uczymy się dobrego dobierania ciuchów.

Zazwyczaj dąży się do klepsydry.

Charakteryzuje się zbliżoną szerokością bioder oraz ramion, a równocześnie pięknie zaznaczonym wcięciem w talii. Nie wszystkie kobiety mogą poszczycić się taką figura. Z uwagi na to warto wykorzystywać odpowiednie kroje, aby optycznie wyszczuplać lub poszerzać poszczególne rejony. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób możemy naprawić proporcje i uzyskać piękną sylwetkę. Doskonałym sposobem na zarysowanie talii i pogłębienie jej dodatkowo jest oczywiście stosowanie różnych pasków. Możemy zdecydować się na szerokie oraz cienkie. To wszystko zależne jest jedynie od naszych preferencji oraz aktualnej stylizacji. Zwiewne sukienki z powodzeniem możemy przełamać ciężkimi dodatkami. Jednak w przypadku grubych swetrów powinniśmy postawić na subtelne akcesoria, które dodadzą nam kobiecości oraz delikatności. Dzięki temu zachowamy równowagę w całej stylizacji. Istotne jest, aby wszystkie element były dobrze przemyślane. Tylko wtedy możemy stworzyć spójną kompozycję.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz