Urządzenie łazienki i kuchni

W kuchni, ale także i w łazience często stosowany jest drewniany parkiet, co jest dosyć dobrą ozdobą, chętnie wybieraną przez osoby zajmujące się wystrojem wnętrz. Oczywiście drewno, które stosuje się do tego rodzaju wystroju musi być należycie dobrane, tak aby było odporne na działanie wilgoci. W przypadku kuchni do wyboru mamy także możliwość drewnianego blatu, który także może być elegancką kuchenną ozdobą. W kuchni także o wiele częściej stosuje się drewniane meble, które w tym oczywiście stoły drewniane.

Podłoga w łazience i kuchni

Parkiet drewniany w łazience także jest dobrym pomysłem, ale oczywiście zanim położymy w łazience podłogę, należy odpowiednio zaplanować ustawienie urządzeń sanitarnych. Niektóre z nich nie mogą znajdować się w zbyt dużej odległości od tak zwanego pionu kanalizacyjnego, dotyczy to w szczególności sedesu. Duże odległości pomiędzy urządzeniami sanitarnymi takimi jak brodzik, sedes czy też umywalka powodować mogą szereg problemów w szczególności w domkach jednorodzinnych. Podwyższać może to w znacznym stopniu także koszty takiej inwestycji. Nie mniej ważne jest w tym przypadku także odpowiednie wentylowanie łazienki. Niekiedy się o tym zapomina, bowiem jest to realizowane już na etapie projektowania, ale kiedy dokonywane są modyfikacje, na przykład mające na celu zmniejszenie rozmiarów łazienki.

Wentylacja i okap

O czym powinniśmy w tym przypadku pamiętać? Zarówno w kuchni jak i łazience znajdować musi się stosowna wentylacja, gwarantująca odpowiedni odpływ powietrza oraz wilgoci. Jeśli są to pomieszczenia stosunkowo duże, to nie powinno być z tym żadnych problemów w pełni wystarczającym rozwiązaniem powinna być klasyczna wentylacja grawitacyjna działająca jak wiadomo w pełni samodzielnie. Jeśli pomieszczenia takie są jednak stosunkowo niewielkich rozmiarów, to taka forma wentylacji nie jest najlepszym pomysłem, możliwym do zastosowania w określonym pomieszczeniu, o wiele lepiej jest wtedy po prostu pomyśleć o wentylacji mechanicznej, która pozwala na odprowadzanie dwutlenku węgla i wilgoci już zdecydowanie bardziej efektywny sposób.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz