Uszczelki w oknach

Dzisiejsze okna bardzo odbiegają od tych, które były dostępne dla wszystkich kiedyś. Niegdyś okna składały się głównie z drewnianej ramy i szyby. Dziś ta kwestia wygląda nieco bardziej skomplikowanie. Dzisiejsze okna od tych dawniejszych różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi.
Dobrze więc jes wiedzieć o co chodzi w tym temacie. Dziś najczęściej wybieranymi oknami są oczywiście okna PCV. Te okna od klasycznych różnią się przede wszystkim tym, że przepuszczają one mniej zimnego powietrza do wnętrza domu. Sprawia to wiele różnych czynników i elementów zamontowanych w tych oknach, a jednym z takich właśnie elementów są uszczelki. Zastosowanie uszczelek w oknach jest bardzo ważne, ponieważ to także one biorą udział w procesie przepuszczalności powietrza. Dobra ilość i jakość uszczelek pozwala na zmniejszenie ilości dostawanego się do domu zimnego powietrza.

Rodzaje uszczelek

W oknach najczęściej stosuje się trzy rodzaje uszczelek: przyszybowe, przylgowe, uszczelka środkowa. Jeśli chodzi o okna PCV uszczelki przyszybowe często dołącza się do listwy, która znajduje się przy szybie. Zadaniem uszczelek przylgowych jest dopychanie skrzydła okna do jego ramy. Jeśli chodzi o uszczelkę środkową nie występuje ona we wszystkich oknach PCV, ale coraz więcej producentów decyduje się na zastosowanie jej w swoich produktach, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwiększa się wtedy poziom termoizolacji, a to miało być główną zaletą, kiedy okna PCV pojawiały się na rynku.

Dodatkowe funkcje

Zadaniem każdego okna jest zabezpieczenia wnętrza domu przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego właśnie uszczelki w oknach są tak bardzo ważne. Jak wiadomo okno posiada wiele ruchomych elementów, a tego rodzaju elementy należy uszczelnić. W przypadku złego uszczelnienia do środka domu może dostawać się sporo chłodnego powietrza, a to nie będzie raczej fajne dla właściciela domu. Uszczelki w większości przypadków są tworzone ze specjalnego tworzywa, co zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na wiele czynników zewnętrznych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz