Warto mieć ubezpieczenie

Warto mieć ubezpieczeniePodczas rozpoczęcia naprawdę dorosłego życia, czyli takiego, kiedy przestajemy żerować na rodzicach i zaczynamy utrzymywać się sami, jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór ubezpieczenia. Zwłaszcza jeśli zaciągamy ogromny kredyt na kupno własnego mieszkania, czy za uciułane po drodze ku dorosłości grosze kupujemy swój pierwszy samochód. Oczywiście warto również zastanowić się nad wykupieniem rozszerzonego ubezpieczenia zabezpieczającego nasze zdrowie.

Jak powinno wyglądać ubezpieczenie

Właściwe ubezpieczenie powinno na gwarantować nam, że w razie jakiegoś wypadku czy zdarzenia losowego nie pozostaniemy na lodzie. Najlepszą opcją są pakiety ubezpieczeniowe wyposażone w funkcję assistance, która zapewnia szybką pomoc fachowca. Auto rozkraczy nam się na drodze do rodzinnego domu, nie będzie chciało zapalić pod blokiem, czy w drodze do pracy złapiemy gumę. Wtedy wystarczy jeden telefon, aby po kilku ze świstem opon pojawił się profesjonalista i nam pomógł. Ubezpieczenia mieszkaniowe z opcją assistance gwarantują, że nawet w tak trywialnej sprawie, jak cieknący brodzik czy nagminnie wysiadające korki niezwłocznie zjawi się likwidator szkody i przywróci wszystko do normy. O ile jest to prostsze niż szukanie profesjonalisty, który w ogóle uzna za opłacalne przyjść do tak drobnej awarii. Także ubezpieczenia zdrowotne potrafią przydać się w najbardziej krytycznym momencie na przykład, kiedy jakaś pilna, zalecona przez lekarza procedura medyczna okaże się nierefundowana przez NFZ lub terminy jej realizacji są bardzo odległe. Ubezpieczyciel powinien zapewnić chociażby częściowy zwrot kosztów.

Podsumowanie

Podsumowując, ubezpieczenie ma nam zapewnić spokój ducha. Sprawić, żebyśmy nie bali się o to jak poradzimy sobie, kiedy nam lub rzeczom w naszym posiadaniu przydarzy się coś przykrego W dzisiejszych świecie kiedy stale jesteśmy bombardowani – z ekranów naszych komórek, pierwszych stron gazet czy z telewizji – różnymi niepokojącymi informacjami, warto chociaż w kilku życiowych kwestiach zapewnić sobie stabilizację i poczucie bezpieczeństwa.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz