Ważne informacje o polisach na życie

Polisa na życie jest zabezpieczeniem nie tylko dla osoby ubezpieczonej, ale także dla jej bliskich. Indywidualne ubezpieczenia na życie cieszą się więc dużą popularnością. O czym jednak warto wiedzieć jeszcze przed złożeniem wizyty w towarzystwie ubezpieczeniowym?

Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

Wykupienie polisy na życie będzie miało sens tylko wtedy, gdy zakres ubezpieczenia zostanie dostosowany do naszych potrzeb. Innej polisy potrzebują osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, a inne ci, którzy są domatorami. Również inny zakres ubezpieczenia na życie powinny wybrać osoby, które mają rodzinę, a inny osoby samotne. Idealną polisę można wybrać tylko wtedy, gdy jasno określimy własne potrzeby.

Różne rodzaje polis na życie

Każda polisa na życie ma zapewniać ochronę zarówno właścicielowi polisy, jak i jej najbliższym. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym oferowane są jednak bardzo różne typy polis na życie. Są takie, które zapewniają pomoc tylko na wypadek utraty pracy, ale również i takie, które zapewniają wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci. Planując kupienie polisy na życie pamiętajmy, że im szerszy zakres ochrony zostanie przez nas wybrany, tym lepiej. Oczywiście będzie to oznaczało wyższą składkę, ale przy wybieraniu polisy na życie wysokość składki powinna mieć najmniejsze znaczenie.

Okres ubezpieczenia

Warto pamiętać o tym, że na kupienie polisy na życie warto decydować w stosunkowo młodym wieku. Im później ją kupimy, tym mniej zyskamy na ubezpieczeniu. Wartość polisy na życie zależy między innymi od tego w jakim wieku byliśmy, gdy się ubezpieczaliśmy. Na wartość polisy wpływa również stan naszego zdrowia.

Suma ubezpieczenia

Wybierając sumę ubezpieczenia należy brać pod uwagę kilka elementów. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie: na jak długi okres ma moim bliskim wystarczyć odszkodowanie wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe po mojej śmierci? Od odpowiedzi na to pytanie będzie zależała wybrana suma ubezpieczenia. Generalnie, im jest ona wyższa, tym lepiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-na-zycie

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz