Wnętrza w lokalach usługowych i biurach

W obu przypadkach mamy do czynienia z funkcjonalnymi wnętrzami, które muszą spełniać dokładnie określoną rolę, dlatego ich projekt musi być odpowiednio dopracowany i dostosowany do potrzeb. Projektowanie biur jest obecnie o tyle łatwiejsze, że w nowoczesnych biurowcach spotkamy się z tak zwanymi wnętrzami modułowymi, gdzie wszystko zaprojektowane jest w oparciu o tak zwane uniwersalne moduły, co oznacza, że w dowolnym w zasadzie momencie istnieje możliwość dokonania zmiany aktualnego wnętrza. Dotyczy to najnowszych budynków biurowych.

Ściany działowe

Co ważne w przypadku takich wnętrz projektanci z wielu różnych powodów ograniczają ściany działowe, które są w danych budynkach stosowane. Jest to oczywiście jedno z wielu nowoczesnych rozwiązań stosowanych w takich wnętrzach. Innym wymogiem, który także wpływa na zwiększenie funkcjonalności takowych wnętrz jest także zapewnienie jak największej ilości światła dziennego, co ma oczywiście wpływ na jakość wykonywanej przez pracowników pracy w danym budynku. W lokalach usługowych, które także są miejscem pracy, należy połączyć funkcjonalność wnętrz z ich odpowiednią prezencją. Są to na ogół wnętrza, w których przyjmowani są klienci, tak więc muszą one spełniać określone standardy i gwarantować odpowiedni prestiż, co także ma wpływ na postrzegane firmy.

Spójna koncepcja

Także tutaj ważne jest stosowanie wszystkich podstawowych zasad dotyczących projektowania wnętrz. Istotne jest także dostosowanie wnętrza do wymogów konkretnej firmy, co nie rzadko jest rolą zatrudnionych architektów wnętrz. W niektórych firmach lokale, w których obsługiwani są klienci mogą być dokładnie takie same, co stanowić może nawet jeden z ważniejszych, dotyczących konkretnej firmy wymogów lub też mogą być po prostu urządzone w podobnym, jeśli nie identycznym stylu, w sieci wszystkich oddziałów danej firmy, z dopuszczalnymi ewentualnymi modyfikacjami, które mogą być tak jak w przypadku domowych wnętrz uzależnione od otoczenia czy też budynku w którym umiejscowione jest biuro lub

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz