Wskazówki do oświetlenia schodów

Światło na schodach powinno być nieco ciemniejsze niż w pomieszczeniach, do których prowadzi.

Nie zapominaj o tym, że na schody wchodzimy z dwóch stron, więc możliwość włączenia i wyłączenia światła powinniśmy mieć zarówno na górze, jak i na dole.Wybierasz lampę z klasyczną żarówką? Pamiętaj o tym, że czasami trzeba będzie ją wymienić, zamontuj ją tak, by w razie potrzeby mieć do niej dostęp. Nie zapominaj o stylu. Oświetlenie schodów powinno być spójne ze stylem aranżacji, jaki został wybrany do sąsiadujących z nimi pomieszczeń.

Budownictwo ma ogromne znaczenie dla zaspokajania potrzeb społecznych i gospodarczych. Jest podstawową dziedziną wiedzy i działań praktycznych, które (podobnie jak inżynieria) służą realizacji inwestycji budowlanych.

Samo pojęcie budownictwa może odnosić się zarówno do większych przedsięwzięć przemysłowych, jak i do posadowienia domów jednorodzinnych. Polska jest krajem, w którym wszystkie działania budowlane zostały unormowane w sposób ustawowy. Nadrzędnym aktem prawnym jest Ustawa Prawo Budowlane, która reguluje najważniejsze obowiązki inwestorów, wykonawców, kierowników budowy i innych osób, które sprawują nadzór nad pracami budowlanymi. 28 czerwca 2015 roku Polska wprowadziła w życie nowelizację ustawy Prawo Budowlane. Dzięki niej, inwestorzy, którzy rozpoczynają budowę w roku 2016 mogą liczyć na korzystne ułatwienia formalne. Do jednych z najistotniejszych należy możliwość wznoszenia domów jednorodzinnych bez pozwolenia na budowę. W 2016 roku dom, którego teren oddziaływania nie wykracza poza granice posesji może być wznoszony w oparciu o zezwolenie budowlane. Dla większości prywatnych inwestorów jest to duże ułatwienie, które zmniejsza czas potrzebny do rozpoczęcia robót budowlanych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz