Wybieramy kanapę z funkcją spania

W przestronnym mieszkaniu z powodzeniem możemy wstawić do pokoju dziennego sofę lub kanapę, która będzie pełniła jedynie rolę mebla wypoczynkowego. Takich mieszkań jest jednak bardzo niewiele. Większość z nich ma mały metraż, pokój dzienny musi więc pełnić kilka funkcji. Dlatego dużą popularnością już od wielu lat cieszą się kanapy rozkładane. W dzień pełnią one funkcję mebla typowo wypoczynkowego, a na noc zamieniają się w łóżko do spania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając rozkładaną kanapę?

 Wybierz odpowiednie obicie kanapy

Kanapa rozkładana powinna być przede wszystkim wykonana bardzo solidnie. Jej konstrukcja powinna zostać tak wykonana, aby jej rozłożenie i złożenie nie było czynnością, która pochłonie dużo czasu. Zwróćmy także uwagę na jej tapicerkę. Producenci oferują nam kanapy z tapicerką wykonaną z tkanin obiciowych, ze skóry naturalnej i z ekoskóry. Tapicerka wykonana ze skóry naturalnej lub ekoskóry ma wielu zwolenników. Nie możemy jednak zapomnieć, że będzie ona wymagała z naszej strony wielu zabiegów pielęgnacyjnych. O wiele prostsza w pielęgnacji jest tapicerka wykonana z tkanin. Codzienna pielęgnacja takiej kanapy polega przede wszystkim na jej starannym odkurzeniu. Jeżeli w naszym domu są zwierzęta, którym pozwalamy wchodzić na kanapę, to wybierając tapicerkę z tkaniny zwróćmy uwagę, czy jest ona skłonna do zaciągania się. W domu ze zwierzętami taka tapicerka się nie sprawdzi. Kiepskim wyborem będzie także kanapa z tapicerką ze skóry.

 Kanapa – mebel wielofunkcyjny

Z pewnością wybierając rozkładaną kanapę chcemy, aby była ona wygodna nie tylko do siedzenia, ale także do spania. Dlatego musimy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego przez producenta wypełnienia. Do wybory mamy między innymi kanapy, w który jako wypełnienie zostały zastosowane sprężyny. Pozostaje jednak kwestia wybrania ich odpowiedniego rodzaju. Są bowiem sprężyny kieszeniowe, faliste i bonnelowe. Te pierwsze są najbardziej wygodne. Sprawdźmy również, czy naszą kanapę da się łatwo rozłożyć i złożyć. Rozkładana kanapa to idealny mebel do małych mieszkań.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz