Wybieramy meble dla dziecka – praktyczny poradnik

Wybieramy meble dla dziecka – praktyczny poradnikKażdy z nas prędzej czy później staje przed koniecznością kupienia mebli do pokoju swoich pociech. Oferta sklepów meblowych co prawda zawiera modele przeznaczone dla najmłodszych, jednak z reguły są to mebelki przypominające wyglądem (i jakością) meble zabawkowe, które nadają się bardziej dla lalek, niż dla malucha.

Przymierzając się do kupna mebli dla swojej pociechy, trzeba mieć na uwadze kilka najważniejszych zasad. Ładny wygląd to nie wszystko – najważniejsza jest użyteczność, bezpieczeństwo użytkowania oraz solidność wykonania. Jak dokonać dobrego wyboru mebli dziecięcych?

Wybieramy meble dla dziecka

Wielu rodziców uważa, że w meblach dla dzieci najważniejszy jest ich wygląd: muszą być kolorowe i zdobione najlepiej postaciami z ulubionych kreskówek. Oczywiście taka stylistyka jest ważna, jednak nie najważniejsza. Jeśli przyjrzeć się dokładnie modelom proponowanym przez sklepy meblowe, nie sposób nie zauważyć mnóstwa niebezpieczeństw czyhających na nasze pociechy. Z reguły w oczy rzucają się elementy nie tyle niedbale, ile mało solidnie połączone ze sobą. Mowa o listwach, uchwytach oraz deskach. Wystarczy wpadnięcie na mebel czy mocniejsze pociągnięcie jednego z takich elementów, by zdarzył się wypadek. Dobry producent mebli dla dzieci to taki, który stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i tworzy fasony w taki sposób, by były one atrakcyjne wizualnie, a przy tym właśnie bezpieczne.

Meble dla dzieci

Meble dla dzieci powinny być także przede wszystkim ciężkie, by uniemożliwić ryzyko sytuacji, w której przewrócą się na malucha. Zasada wykorzystania solidnych materiałów powinna dotyczyć mebli dla dzieci w każdym wieku – małe dziecko to większe ryzyko urazów spowodowanych nawet niegroźnym z pozoru czynnikiem, większe zaś to większa siła. Wybierając więc meble dla dziecka, warto zdecydować się na producenta specjalizującego się w produkcji mebli właśnie dla najmłodszych, z uwzględnieniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Sprawdź ofertę sklepu internetowego www.elies.pl – znajdziesz tutaj meble dla dzieci i młodzieży o atrakcyjnym wyglądzie, które zostały wyprodukowane z myślą o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Solidne i bezpieczne materiały sprawiają, że meble Elies posłużą z powodzeniem przez długie lata.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz