Wybór nowego mieszkania

Wybór nowego mieszkaniaRozwój sektora nieruchomości pierwotnych w prostej linii musi przekładać się na spadek zainteresowania używanymi mieszkaniami.

Często jednak mieszkańcy kamienic lub starego budownictwa, po wielu latach odkładania i oszczędzania pieniędzy, mogą pozwolić sobie wreszcie na nabycie nowego mieszkania prosto od dewelopera, na jednym z nowych, luksusowych i funkcjonalnych osiedli. Przeważnie pojawia się wtedy problem odpowiedniego zagospodarowania poprzedniego lokalu – duże rodziny raczej nie mają tego problemu, cedując nieruchomość na swoje dzieci czy innych członków rodziny.

Wynajem mieszkania

Pomysłem dość często stosowanym jest również wynajem swojego poprzedniego lokalu, a środki uzyskiwane od najemców co miesiąc mogą być chociażby wykorzystywane do pokrycia comiesięcznych rat kredytu hipotecznego, jeśli taki został zaciągnięty na poczet kupna nowej nieruchomości. Naturalnie mieszkanie takie można także sprzedać, ale dzisiaj zainteresowanie używanymi lokalami, które wymagają przecież niemałych nakładów finansowych na przeprowadzenie gruntownego remontu czy napraw instalacji technicznych – spada.

Nowoczesne osiedla

Rośnie za to w tym momencie zainteresowanie ofertami prosto od dewelopera. Takie nowoczesne i funkcjonalne osiedla oddawane są coraz częściej do użytku w dużych miastach i rozwijających się regionach, gdzie stale przybywają nowe rodziny. Deweloperzy starają się przede wszystkim przygotować takie mieszkania, które będą odpowiadały potrzebom przeciętnej współczesnej rodziny. Najłatwiej odpowiedzieć na te zapotrzebowanie poprzez zaprojektowanie i przygotowanie na takim osiedlu mieszkaniowym m.in.:

  • przestrzeni do rekreacji i zabawy, a więc wielozadaniowe i bezpieczne place zabaw dla najmniejszych oraz rozmaite boiska sportowe dla nieco starszych

  • odpowiedniej ilości miejsc postojowych oraz parkingowych, zarówno dla samych lokatorów jak i ich gości

  • infrastruktury wpływającej na bezpieczeństwo lokatorów i ich gości przez całą dobę, a więc nie tylko systemy ochrony przeciwpożarowej, ale również oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, monitoring wizyjny czy systemy wideofonów

  • atrakcyjnej wizualnie elewacji i bryły nieruchomości

  • zaadaptowaniu przestrzeni zielonej występującej naturalnie wokół nieruchomości lub też sztucznym jej zaprojektowaniu, stworzeniu i późniejszym utrzymaniu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz