Wybór oświetlenia do gabinetu i pokoju ucznia

Zbliża się koniec lata i w związku z tym wyczekiwany przez wielu rodziców, a nieubłagany dla dzieci – początek roku szkolnego i czas wypełniony nauką i odrabianiem lekcji. To najlepszy moment na zakup biurka, które po pierwsze nie zaszkodzi kręgosłupowi, a po drugie uprzyjemni trochę domowe obowiązki. Do biurka należy oczywiście dobrać odpowiednią pod wieloma względami lampkę, aby nasz uczeń nie popsuł sobie oczu w tak młodym wieku. Jak wybrać dobre oświetlenie?

Wybór oświetlenia do gabinetu i pokoju uczniaJednym z ważniejszych aspektów jest umiejscowienie biurka. Czy miejsce pod oknem to dobry pomysł? Niekoniecznie, jeśli nasze okna wychodzą na zachód lub południe – świecące prosto w oczy słońce może przeszkadzać w nauce, przynajmniej dopóki nie nadejdzie zima, a wraz z nią krótkie dni i długie noce. Lepiej, by biurko stało prostopadle do okna. Lampka powinna stać po środku albo nieco z boku i emitować przyjemne (nie rażące!) światło.

Dorośli również wracają jesienią do codziennych obowiązków, do których potrzebują już nie plażowego koca ani turystycznych butów a…miejsca do pracy. Biurko w gabinecie dorosłego wygląda inaczej niż w pokoju ucznia, ale łączy je pewna cecha wspólna, mianowicie – konieczność dobrania do biurka odpowiedniej lampki.

Do przytulnego, urządzonego w stylu vintage lub retro gabinetu pasują stylowe biurka z lampką o adekwatnym wyglądzie. Przy wyborze lampki na biurko polecam wziąć pod uwagę każdy, nawet z pozoru mało istotny element wchodzący w skład aranżacji. Do gabinetu w stylu nowoczesny nie będą pasować lampy biurkowe wykonane w stylu barokowym i na odwrót. Każda lampa przeważnie ma stanowić swego rodzaju dopełnienie wystroju wnętrz, dlatego należy ją wybrać zgodnie ze stylem, na jaki zdecydowaliśmy się przy aranżacji salonu czy innego pokoju. Ważnym elementem w pokoju ucznia lub gabinecie jest również lustro z oświetleniem. To dodatkowe źródło światła jest nieocenione zimą, kiedy potrzebujemy punktowego oświetlenia i nie chcemy od razu rozświetlać całego pomieszczenia. A przy tym… oszczędzamy prąd.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz