Wybór szafy do przedpokoju

Wybór szafy do przedpokojuWbrew pozorom, przedpokój jest bardzo ważnym miejscem w domu. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i jest to prawdą. To właśnie w przedpokoju witamy gości, którzy po wystroju tego jednego pomieszczenia mogą wyrobić sobie zdanie o naszym mieszkaniu.

Urządzenie przedpokoju

Nie ma co ukrywać, że jest to pomieszczenie pełniące funkcje czysto praktyczne – coś w rodzaju schowka na ubrania wierzchnie, buty, parasole, torebki i dziesiątki innych rzeczy. Dlatego bardzo często jest to przestrzeń zwyczajnie zagracona, co zdecydowanie ujmuje jej elegancji. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich mebli do przedpokoju. Pojemna półka na buty, lustro z wieszakami i, przede wszystkim, duża szafa to wszystko, czego potrzeba, by odpowiednio zorganizować to pomieszczenie.

Jak dobrać odpowiednią szafę?

Wybór szafy do przedpokoju bywa trudnym zadaniem, przede wszystkim dlatego, że jest to pomieszczenie zazwyczaj o niewielkich rozmiarach. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór szafy wnękowej pod wymiar, którą z powodzeniem wpasujemy w dowolnie wybrany kawałek wolnego miejsca.

Dużą zaletą takiej szafy jest możliwość personalizacji jej po nasze konkretne potrzeby. Sami decydujemy, ile potrzebujemy szuflad na drobiazgi, ile prostych półek, a ile wieszaków. Dobrym rozwiązaniem jest również wygospodarowanie w jej wnętrzu miejsca na żelazko czy odkurzacz.

Do wyboru mamy trzy możliwości otwierania drzwi szafy. Pierwszą, pasującą do większych pomieszczeń, są drzwi uchylne. Warto pamiętać, że ich swobodne otwieranie wymaga większej ilości miejsca.

Drugą z opcji jest montaż drzwi składanych. To dobre rozwiązanie dla mniejszych wnętrz, bowiem drzwi składają się w harmonijkę w momencie otwierania. Trzeci, chyba najpopularniejszy rodzaj drzwi od szafy, to drzwi przesuwne. Nie wymagają dodatkowego miejsca, przesuwając się poziomo po zamontowanych szynach.

Podsumowując, odpowiednio pojemna szafa w przedpokoju jest meblem wręcz niezbędnym, który pomoże nam zaprowadzić ład i porządek w ciasnym przedpokoju.

Dowiedz się więcej na: http://florimeble.pl/213-szafy-do-przedpokoju

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz